• Marek Belka
  Inflacja w tym roku będzie znacznie wyższa niż zakładano. Sytuacja na rynku pracy jest taka, że presja na wzrost wynagrodzeń będzie się nasilać, co jeszcze bardziej podbije wzrost cen – uważa Marek Belka.
 • ZUK Z2
  W wielkim uproszczeniu – flagowe telefony składają się z najlepszych podzespołów zamkniętych w świetnej jakości opakowaniu oraz dopasowanego do nich oprogramowania. Co jednak w sytuacji, gdy w nasze ręce trafią topowe komponenty i kiepski soft? Możemy spróbować to naprawić na własną rękę.
 • Antoni Macierewicz
  Szef MON Antoni Macierewicz powiedział, że obecność wojsk NATO w Polsce nie jest przejawem jakiegokolwiek dążenia do agresji. - Odwrotnie, jest odpowiedzią na zagrożenia agresją, jaka wisi nad Polską i innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej - podkreślił minister.
 • Premier Beata Szydło
  Unia Europejska ma wielką wartość, ale od pewnego czasu widzimy, że utknęła na mieliźnie i zamiast iść do przodu, rozwijać się, rozmienia się na drobne; ciężko i ospale reaguje na realne zagrożenia i problemy - podkreśliła w czwartek premier Beata Szydło.
 • Agata Steczkowska
  "Moi rodzice nie tylko nie mogli liczyć na pomoc Kościoła; oni wiedzieli, że Kościół im nigdy tej pomocy nie udzieli" - przyznaje Agata Steczkowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Barbara Kasprzycka
  Luis Moreno-Ocampo ma mnóstwo zalet, z których największą jest ta, że nie jest Polakiem. Nie-Polak, nie-Rosjanin, znakomity prawnik, autorytet na skalę światową. Zaangażowanie go to sygnał, że polski rząd próbuje w sporze smoleńskim wejść na wyższy poziom. Kontrakt z Ocampo daje nadzieję na odrobinę bezstronności, rzetelności i chłodu, wpuszczoną do rozgrzanych głów zarówno wyznawców, jak i niewierzących w religię smoleńską.
 • pieniądze, podatki, kalkulator
  Kolejne posunięcia wzmacniające instytucje państwowe kosztem obywatela czy samorządów, a zarazem konstytuujące te instytucje jako partyjne stanowią doskonały przepis na rewanż. Kiedy opozycja wygra, tak "odzyskane państwo" będzie mogło represjonować nie tylko dyrektorów szkół, członków zarządów spółek, redaktorów, dyrektorów szpitali, sędziów i samorządowców, lecz także przedsiębiorców.
 • W drodze do obozu nr 1
  Kiedy jadę na wyprawę i się wspinam, to nie myślę jak bardzo jest to niebezpieczne. Skupiam się na tym, żeby robić to pewnie i dobrze. Tak jak każdy z nas za kierownicą samochodu. Choć jest to niebezpiecznie to i tak to robimy - mówi w rozmowie z dziennik.pl Adam Bielecki, polski himalaista, zdobywca czterech ośmiotysięczników.
 • Jarosław Kaczyński
  Europa dwóch prędkości to projekt skierowany przeciwko UE i krajom naszego regionu; to jest "inna nazwa końca Unii" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. Jak podkreślił, gdy dojdzie do "starcia o Europę dwóch prędkości" Polska nie będzie osamotniona.
 • Witold Waszczykowski
  Nie jest nam po drodze z Marine Le Pen jako kandydatką na urząd prezydenta Francji - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski. Nadzieję, że zwycięstwa Le Pen "uda się uniknąć" wyraził na wspólnej konferencji prasowej z polskim ministrem, szef dyplomacji Belgii Didier Reynders.