• Puste dłonie
  Wygląda na to, że czas na nową mapę biedy na świecie. Bo ta, którą mamy w głowie, jest już od dłuższego czasu nieaktualna.
 • Sejm. Ławy poselskie
  Jak dowiedział się reporter RMF FM prokuratura zleciła biegłym zbadanie jakie obrażenia odniósł poseł PiS – Józef Leśniak.
 • Nauczyciel szkoła tablica
  Moduł "Swój czy obcy" to nie część statku kosmicznego, lecz jedna z propozycji, z której można skorzystać przy prowadzeniu przez cały semestr zajęć z historii w liceum. Jednak nowa podstawa programowa w ogóle moduły zgubiła.
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z rezydentami
  Hejtują czy popierają? – denerwował się jeden z rezydentów tuż po podpisaniu porozumienia z rządem. Nie był pewien, jak zareagują na nie jego koledzy oraz opinia publiczna. Ta obawa dobrze odzwierciedla sytuację. Choć lekarze zobowiązali się przerwać trwający od niemal pół roku protest, to przystali na propozycje, które odbiegają od pierwotnych żądań.
 • Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna
  Śmieszny polityk to przegrany polityk. Ta reguła, od której nie ma wyjątków, dotyczy też całych stronnictw politycznych. Kiedy wyborcy nieustannie kpią z jakiejś partii, oznacza to, iż jej koniec jest bliski.
 • Schetyna, Petru
  Zagrożeniem dla demokracji mogą być działania większości parlamentarnej oraz słabość opozycji. Ale bezrefleksyjne zarzucanie tej drugiej nieskuteczności jest nadużyciem, bo z samego faktu pozostawania w mniejszości wynika niemoc przeforsowywania swoich celów politycznych.
 • Jan Wróbel
  Jesteśmy – nie ukrywam – bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę, o godność Polaków jest tak interpretowana i odbierana przez opozycję, ale również środowiska, z którymi chcemy bardzo ściśle współpracować. Rozmawialiśmy na temat tej niewątpliwie zaskakującej nas sytuacji” – mówił po spotkaniu kierownictwa PiS marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • BMW 760Li High Security
  Opancerzone BMW, którym jechał prezydent Andrzej Duda miało uszkodzone trzy opony a nie jedną? Takie wnioski płyną z ujawnionej opinii ekspertów z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Oponiarskiego "Stomil" w Poznaniu.
 • Polska i Unia Europejska
  W ostatnim czasie na prawicy odżyła wiara w realizację koncepcji Międzymorza, zbliżenia polityczno-gospodarczego państw Europy Środkowo-Wschodniej, od wybrzeża Bałtyku aż po Adriatyk i Morze Czarne. Koncepcja ma swoje zalety i wady, nie miejsce, by tu je teraz roztrząsać, ale ciekawe jest co innego – to, że rodzimi zwolennicy Międzymorza nawołują do jego utworzenia, korzystając z argumentów mających również zabarwienie ideologiczne i religijne.
 • Łukasz Bąk
  Najpierw była grzeczna i szarmancka „Randka w ciemno”, potem frywolny i przaśny „Rolnik szuka żony”, a następnie balansujący na granicy tolerancji i oburzenia „Ślub od pierwszego wejrzenia”.