• KIEDY KAWA POMAGA? A KIEDY SZKODZI?
  Nie potrafisz wyobrazić sobie bez niej poranka? Sączysz w pracy? Sięgasz po nią nawet wieczorem? Doskonale to rozumiemy. Zobacz w takim razie, co daje kawa twojemu organizmowi. Ciekawe, czy wiesz, co także co może mu zabrać...
 • Koktajle
  Zbyt duże spożycie alkoholu powoduje kaca. Jak się go pozbyć albo co zrobić, żeby nas nie dopadł?
 • labolatorium naukowcy badacze
  Zarejestrowanie po raz pierwszy fal grawitacyjnych, przewidzianych wiek temu przez Einsteina, to jedno z kluczowych wydarzeń naukowych roku 2016. Naukowcy wiedzą też więcej m.in. o tym, jak zachować młodość i ustalili nowe, ważne fakty z dziejów ewolucji.
 • Paweł Skrzecz z synem Sebastianem
  "Większość się wspomaga. Jedni legalnie, choć pewnie też nie do końca, bo witaminy można tylko łykać, a nie przyjmować w zastrzykach, w kroplówkach. Bo one są przez polskie ministerstwo traktowane jako doping" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Sebastian Skrzecz. Do tych słów odnosi się też jego ojciec.
 • ogórek ogórki
  Ogórki pod różną postacią są dostępne przez cały rok, dzięki czemu możemy cieszyć się ich właściwościami. Warzywo jest źródłem potasu, który wspomaga pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. To również wyjątkowo niskokaloryczny przysmak. 100g ogórka to zaledwie 12 kcal.
 • Mięso na grillu
  Nie bójmy się jeść mięsa! Zawiera mnóstwo białka i żelaza, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wybierajmy białe, gdyż jest chudsze i zawiera mniej cholesterolu. O czym powinniśmy jeszcze pamiętać?
 • Dziecko pije wodę
  Czy warto pić do posiłku? - to jedno z pytań, na które odpowiadali uczestnicy debaty Polskiej Agencji Prasowej "Woda i napoje a zdrowie dzieci".
 • Mężczyzna jedzący sałatkę
  Anna Lewandowska do swojego menu stara się wybierać takie produkty, które nie tylko zaspokajają głód, lecz przede wszystkim są dla organizmu źródłem substancji odżywczych i wzmacniają jego odporność. Zapewnia, że z niczego nie rezygnuje, a jej dieta bogata jest zarówno w tłuszcze, jak i białka oraz węglowodany. Wszystko jednak z umiarem i w odpowiednich proporcjach. Trenerka jest również zwolenniczką gotowania na parze.
 • Trening
  Organizm przyzwyczajony do siedzącego trybu nie jest w stanie szybko przestawić się na wzmożony wysiłek. Problemem jest nie tylko brak kondycji fizycznej, lecz także osłabienie mięśni. Chęć zmiany stylu życia i początkowy zapał mogą więc przynieść więcej szkody niż pożytku. Każdy, kto chce wrócić do aktywności fizycznej, powinien skorzystać z pomocy fizjoterapeuty – radzą specjaliści.
 • Dziecko
  Sześćdziesięcioletnia polska aktorka została matką bliźniaków. Według lekarzy to sztuczne zapłodnienie z użyciem obcej komórki jajowej. Według matki to cud. Aktorka domaga się specjalnej emerytury.