• Doktor Marek Bachański
  Człowiek, który stał się symbolem walki o pacjentów nawet za cenę własnej kariery. Lekarz, który odwagę w starciu z urzędnikami przypłacił zniesławieniem, wykluczeniem ze środowiska i upadkiem, po którym niewielu zdołałoby się podnieść. Marek Bachański, uparty doktor od spraw niemożliwych, jak nazywa go w swojej książce Dorota Mirska-Królikowska. Opowiada jej, jak medyczna marihuana ratuje życie.
 • Hillary Clinton
  Zasłabnięcie Hillary Clinton podczas rocznicowych ku czci ofiar ataku na WTC wywołało nowe pytania na temat stanu zdrowia kandydatki na prezydenta USA. Oficjalna wersja ludzi Clinton mówi o "zapaleniu płuc" i "odwodnieniu". Po sieci krążą jednak teorie spiskowe, które sugerują, że była sekretarz stanu cierpi na dużo poważniejsze choroby.
 • Rezonans magnetyczny mózgu
  Glejak to nowotwór, który umiejscawia się w ośrodkowym układzie nerwowym. Powstaje z komórek glejowych. Ważne jest, aby poznać jego objawy i w razie potrzeby udać się jak najszybciej do lekarza.
 • Samolot na lotnisku
  Kilkanaście godzin czekania na opóźniony samolot tylko po to, by usłyszeć, że pilot nie wpuści jej niepełnosprawnego dziecka na pokład. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Polka walczy teraz z linią lotniczą o zwrot pieniędzy za taksówkę i rekompensatę. Ale przewoźnik, choć jest mu przykro, płacić nie chce.
 • Marihuana medyczna
  Nie będzie refundacji leków na bazie cannabisu na terapię padaczki lekoopornej oraz glejaka. Powód? Negatywna opinia Agencji Oceny Technologii Medycznych.
 • Mózg
  Choroby mózgu - jednym z największych wyzwań współczesnego świata. Z powodu starzenia się coraz więcej osób cierpi na chorobę Parkinsona, Alzheimera, padaczkę, udar, depresję, schizofrenię lub zaburzenia lękowe - przypominają eksperci z okazji obchodów Światowego Tygodnia Mózgu (od 16 do 22 marca).
 • Młotek sędziowski
  Winni nieprawidłowości przy prowadzeniu firmy, ale nie przyczynili się do katastrofy drogowej koło Jeżewa - orzekł sąd. Do wypadku koło Jeżewa doszło 9 lat temu. Autokar wiozący maturzystów czołowo zderzył się z ciężarową lawetą. Zginęło 13 osób. 
 • Młotek sędziowski
  Po 9 latach od tragedii i 5 latach procesu, dziś zapadnie wyrok w sprawie związanej z wypadkiem autokaru z maturzystami koło Jeżewa. Zginęło w nim 13 osób.  
 • Padaczka to choroba neurologiczna
  Dziś, 26 marca, Lawendowy Dzień - obchodzony od 6 lat Międzynarodowy Dzień Padaczki. Jego celem jest zwiększenie wiedzy o tej chorobie i możliwościach leczenia.
 • Coraz więcej osób cierpi na choroby mózgu
  Ciągle względnie mało wydajemy na leczenie chorób mózgu. Jesteśmy w Europie na 6. miejscu, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców i na 23. miejscu - jeśli chodzi o wydatki na te choroby w przeliczeniu na jednego mieszkańca.