• Mężczyzna przed komputerem ma zmęczony wzrok
  Zarówno w mediach, jak i w kontaktach towarzyskich często rozmawia się o podwyższaniu jakości życia – dzięki nowym odkryciom medycznym czy rozwojowi współczesnych technologii. Niestety często zapominamy, iż największy wpływ na jakość życia mają nasze codzienne, małe przyzwyczajenia i rutynowe nawyki. Nie inaczej jest ze wzrokiem. Paweł Szczerbiński, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, radzi jak dbać o swój wzrok na co dzień.
 • Harcerze z Chorągwi Białostockiej
  Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów - tak brzmi - na nowo sformułowany - dziesiąty punkt prawa harcerskiego. Zmieniono go na 39. Zjeździe Nadzwyczajnym Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP).
 • Telefon komórkowy w kieszeni spodni
  Choć ¾ młodych mężczyzn wie, że styl życia może oddziaływać na jakość nasienia, mimo to często mają kontakt z czynnikami, które mogą zaburzyć płodność, wynika z badań IQS na rzecz kampanii „Płodny Polak”.
 • Popielniczka
  Zewsząd słyszymy o alarmie smogowym w wielu miastach Polski. Lekarze przestrzegają przed spacerami „na trującym powietrzu”. O tym, czy jest naprawdę aż tak źle, rozmawiamy z Piotrem Małkiem, który razem z Krakowskim Alarmem Smogowym stworzył kalkulator smogowy.
 • Randka
  Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed negatywnymi skutkami, jakie niesie ze sobą uzależnienie od tytoniu, między innymi poprzez używanie komunikatów typu: „Palenie zabija”. Jak się okazuje, tego typu ostrzeżenie można odnosić nie tylko do zdrowia, ale również do życia uczuciowego.
 • Palenie papierosów uszkadza mózg
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał klip, w którym wcielając się w rolę rapera edukuje o szkodliwości palenia. "Dla tych, co jeszcze palą dziś nauka prosta taka: nie pal fajek - nie bądź głupi, chcesz być zdrowy - nie karm raka” – śpiewa.
 • Konstanty Radziwiłł
  Są ludzie, którzy zaczynają chodzić wokół mojej rodziny. Węszą w sposób, który jest paskudny, dobierają się do mojej żony - powiedział minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Zapowiedział też na antenie RMF FM, że kierowane przez niego ministerstwo zdrowia przeprowadzi akcję przeciwko palaczom papierosów.
 • Rzeżucha
  Choć można ją siać przez okrągły rok, właśnie teraz ma swoje pięć minut. Chętnie zajadamy się nią wiosną, zanim pojawią się sezonowe warzywa i owoce. Słynie z dużej zawartości witamin i składników mineralnych. Jak wynika z najnowszych badań, pomaga palaczom w rzuceniu nałogu i powrocie do zdrowia.
 • Dziecko chore na raka
  Rak to choroba wywoływana przede wszystkim przez czynniki zewnętrzne, twierdzą nowojorscy naukowcy. Ich sensacyjną analizę zamieszcza tygodnik „Nature”.
 • Bierne palenie papierosów
  "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal. Nie truj" - to hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego dziś, 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.