• Zakaz palenia
  To, co i tak powinno być logiczne, być może zostanie jeszcze uregulowane prawnie. Reprezentanci środowiska medyczno - prawniczego zaproponowali zmiany, chcąc chronić bezbronnych najmłodszych przed dymem papierosowym i substancjami z elektronicznych wyrobów tytoniowych w samochodzie.
 • Chory mężczyzna
  Szacuje się, że prawie 9 milionów Polaków pali codziennie papierosy; rocznie 60 tys. osób umiera z powodu chorób odtytoniowych – alarmuje w Światowym Dniu Bez Papierosa, obchodzonym 31 maja, Ministerstwo Zdrowia.
 • Mózg
  Palacze bardziej niż osoby niepalące narażeni są na chorobę niedokrwienną serca, zawał, zaburzenia pracy serca i nadciśnienie tętnicze – podkreślają lekarze w związku z obchodzonym 31 maja Światowym Dniem Bez Tytoniu.
 • Mężczyzna pali papierosy
  Palenie tytoniu, również bierne palenie, ma zły wpływ nie tylko na serce i płuca, ale też na wzrok. Znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób narządu wzroku – przestrzega w Dniu bez Papierosa okulistka prof. Katarzyna Michalska-Małecka.
 • Andrzej Duda
  Od stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa; rozstałem się z nimi i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, zachęcam wszystkich. Mam nadzieję, że nie wrócę do palenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • papieros
  - Palenie to największy zabójca XX wieku - podkreśla Tadeusz Zielonka, pulmunolog. Dlaczego tak trudno pozbyć się tego nałogu? Jak Matyldzie Skubikowskiej udało się rzucić palenie?
 • Kobieta pali e-papierosa
  Zakaz sprzedaży w internecie, zakaz promocji i palenia w miejscach publicznych. Od 8 września e-papierosy są traktowane tak, jak zwyczajne – bez żadnej ulgi. Wszystko za sprawą nowej ustawy, która właśnie weszła w życie. Według jej zapisów papieros i e-papieros to jedno i to samo, a palacz musi mieć skończone 18 lat.
 • Papierosy
  Dzisiaj, 30 października, Europejski dzień eks-palacza. Z tej okazji Komisja Europejska promuje życie bez tytoniu. Na specjalnej wirtualnej mapie można było zapalić gwiazdkę i pochwalić się swoim sukcesem.
 • Rozstępy na brzuchu
  Czas zweryfikować opinię o "odchudzających właściwościach" papierosów. Jak wynika z najnowszych badań, palenie może przyczyniać się do gromadzenia tłuszczu w talii.
 • Kobieta pali e-papierosa
  Brytyjska Agencja Zdrowia Publicznego wydała raport w sprawie e-papierosów. Podczas gdy Amerykańskie Towarzystwo Medyczne widzi w nich drogę do podjęcia palenia tytoniu, Brytyjczycy są wręcz odwrotnego zdania. Raport brytyjskiej agencji postuluje, by lekarze przepisywali e-papierosy osobom zgłaszającym się po pomoc w rzuceniu palenia. Zgadza się z tym część środowisk medycznych.