• Wskaźnik obrotów silnika numer 2
  W określonych sytuacjach myślenie paranoiczne bywa racjonalną przenikliwością. Czujność i podejrzliwość mają wiele zalet. Ale jeśli ta orientacja zaczyna nam organizować kontakty z całym światem, wtedy robi się nerwowo - Krzysztof Korzeniowski profesor zwyczajny, kierownik studiów doktoranckich Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Autor książki "Polska paranoja polityczna".
 • Hillary Clinton
  Kampania prezydencka republikańskiego kandydata Donalda Trumpa odwołuje się do nastrojów rasizmu, paranoi i nienawiści - przekonywała w czwartek kandydatka Demokratów do Białego Domu, Hillary Clinton.
 • Najgorsze filmy 2013 według magazynu "Forbes"
  Magazyn "Forbes" przyjrzał się najbardziej spektakularnym kinowym klapom 2013 roku. Najmniej zarobił thriller o założycielu WikiLeaks "Piąta władza", który został mianowany najgorszym filmem mijającego roku. Co ciekawe, porażkę tej produkcji wieszczył jeszcze przed premierą jej główny bohater Julian Assange (na ekranie wcielił się w niego gwiazdor serialu "Sherlock" Benedict Cumberbatch). Oto największe kasowe "wtopy" ostatnich miesięcy.
 • Harrison Ford i Gary Oldman w filmie "Paranoja"
  Film Roberta Luketica jest adaptacją wydanej także w Polsce powieści Josepha Findera. Młody informatyk Adam Cassidy (Liam Hemsworth) zostaje wciągnięty w brudną rozgrywkę między dwoma potentatami przemysłowymi Nicholasem Wyattem (Gary Oldman) i Jockiem Goddardem (Harrison Ford). Szantażowany przez Wyatta Adam zostaje zmuszony do szpiegowania jego konkurenta, aż wreszcie – by ratować życie swoje i swoich przyjaciół – podejmie się próby wykradzenia prototypu telefonu komórkowego, który ma zrewolucjonizować komunikację. Jeśli wierzyć zachodnim krytykom – którzy obraz potraktowali bezlitośnie – niczego dobrego po "Paranoi" spodziewać się nie należy. Oto, co piszą polscy recenzenci...
 • Donald Tusk
  Premier boi się zarzutów o lenistwo i zaniedbywanie obowiązków - ujawnia jeden z polityków PO. Dlatego Donald Tusk każdy wakacyjny urlop traktuje jak supertajny projekt i stosuje specjalną taktykę medialną.
 • Palenie trawki prowadzi do schizofrenii
  Wypalenie już jednego skręta z marihuaną może wywołać u palącego objawy schizofrenii. Naukowcy zaobserwowali, że narkotyk ten upośledza działanie kluczowych rejonów mózgu.