• Emmanuel Macron i Władimir Putin
  Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w poniedziałek w Wersalu podjął prezydenta Rosji Władimira Putina, opowiedział się za wzmocnieniem partnerstwa z Rosją w walce z terroryzmem. Putin powiedział, że obie strony uzgodniły bliższą współpracę w tej sprawie.
 • Szczęśliwa para
  Psychologowie potrafią to całkiem przekonująco wyjaśnić..
 • Flagi Wielkiej Brytanii i Polski
  Wielka Brytania będzie po opuszczeniu UE dążyła do strategicznego partnerstwa z Polską – ocenił podczas debaty w Warszawie nt. możliwych konsekwencji Brexitu, Daniel Kawczyński, deputowany do brytyjskiej Izby Gmin polskiego pochodzenia. W dyskusji wzięła udział minister w KPRM Anna Maria Anders.
 • Para myje razem okna
  Jeszcze w XXI w. podział domowych obowiązków był bardzo jasny – prym w tej kwestii wiodły panie. A jak wygląda to współcześnie – w czasach, kiedy kobiety realizują się zawodowo równie mocno jak mężczyźni? A może prace domowe zlecamy profesjonalnym firmom? Marka Hotpoint postanowiła to sprawdzić w swoim najnowszym badaniu „Obowiązki domowe XXI wieku". Oto wyniki!
 • Konflikt w związku
  Zdecydowana większość Polaków nawiązując relację z partnerem nie jest zainteresowana tym, czy jest on zadłużony – wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Millward Brown na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Część z nich musi niestety później za to zapłacić.
 • Pragnienia kobiet
  Kawa w kawiarni czy spacer w parku? Seks na pierwszej randce, a może… dopiero po ślubie? Związek na dobre i na złe czy raczej… układ bez zobowiązań? Czego tak naprawdę pragną kobiety? Sprawdzono to! W grudniu Sympatia.pl zapytała użytkowniczki serwisu o to, czego tak naprawdę pragną. W sondzie udział wzięło niemal 3 tysiące pań.
 • Kłótnia
  Kryzys dopada nawet najlepiej dobrane pary. Jego przyczyną może być pogorszenie sytuacji materialnej, choroba czy nawet pojawienie się dziecka. Zwykle zaczyna się od drobnych nieporozumień, których nie można bagatelizować. Jeśli konflikty zaczną się nawarstwiać i pogłębiać, to rozmowa może już nie wystarczyć. Z doświadczenia terapeutów wynika, że w niesatysfakcjonującym związku dłużej są w stanie żyć mężczyźni niż kobiety.
 • Walka z związku
  Gdy w związku zaczyna zgrzytać, często podejmujemy próby naprawy sytuacji, szukając winy w partnerze. Od wzajemnego obwiniania zaczyna się „szatański taniec” - pułapka, w którą wpadają pary, które szukając bliskości, niszczą się wzajemnie. Taka postawa utrwala destrukcyjne schematy komunikacji i bezpowrotnie oddala od siebie kochających się kiedyś ludzi. Gdzie szukać pomocy, by wyjść z tego zaklętego kręgu? Oto rady ekspertów portalu szukamterapeuty.pl.
 • Para w łóżku
  Rutyna i codzienność zabijają spontaniczność, fascynację i pożądanie. Seks z czasem powszednieje, a partner zaczyna być bardziej przyjacielem niż kochankiem. Seksuolodzy przekonują jednak, że długotrwały związek również może być tak ekscytujący i namiętny jak przez kilka pierwszych miesięcy. Wszystko zależy od nastawienia partnerów. Pomimo nawału obowiązków zawsze trzeba znaleźć czas na bliskość, czułe słowa i romantyczne chwile uniesień.
 • Zbigniew Lew-Starowicz
  Niedawno na rynku ukazała się nowa książka profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza zatytułowana „Wszystko da się naprawić”. Znakomity polski seksuolog i psychiatra przekonuje w niej, że nie warto poddawać się modnemu obecnie trendowi „szybkiej zamiany partnera na lepszy model”, gdy w związku pojawiają się jakiekolwiek problemy. W rozmowie z nami profesor wyjawia jednak, że są takie przypadki, w których nie zdecydowałby się na podjęcie terapii z parą. O to, jakie to sytuacje i z jakimi nowymi problemami muszą sobie dziś radzić partnerzy, a także, dlaczego zdradzone kobiety radzą sobie lepiej niż mężczyźni, pyta Marta Jarosz.