• Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział w środę złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Kacprowi Płażyńskiemu. Sprawa dotyczy projektów linii tramwajowych. Pozew trafi do sądu w czwartek rano.
 • Paweł Adamowicz
  Witamy premiera i prezesa PiS w Gdańsku, mieście wolności i solidarności; jestem pewien, że doświadczą „zrujnowanego Gdańska”, „fatalnego wpływu abstrakcyjnej Wspólnoty” i przekonają się, że „polityka historyczna jest tu niepolska” – mówił w piątek przed konwencją PiS prezydent miasta Paweł Adamowicz. "I żądam: nie zabierajcie nam Lotosu, zostawcie nam Lotos, bo to jest firma gdańska, to jest firma pomorska. Precz z rękoma od Lotosu. Zostawcie go nam, bo będziemy bronili tej firmy, jak niepodległości - oświadczył.
 • Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaoferował w poniedziałek kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta, Jarosławowi Wałęsie, aby po najbliższych wyborach został pierwszym zastępcą prezydenta. "Jesteś mechanizmem niszczącym" - odparł europoseł PO.
 • Paweł Adamowicz
  Kluczowi przywódcy Platformy zbyt wolno uczą się tego, że członków partii nie powinno się zostawiać na lodzie. To różni PO od PiS, że Kaczyński jest lojalny wobec swoich działaczy bardzo długo – mówi prezydent Gdańska. Wbrew partii, którą współtworzył, walczy o szóstą kadencję.
 • Lech Wałęsa i Jarosław Wałęsa
  Gdyby Adamowicz wyszedł i publicznie powiedział, że nie kandyduje, tylko popiera kandydata Platformy i Nowoczesnej, to odszedłby w chwale, a nie jako ten, który rozbija pomysł zjednoczonej opozycji – mówi Jarosław Wałęsa, przeciwnik Pawła Adamowicza w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska.
 • Mariusz Błaszczak
  Pomniejszanie roli sprawców, rozczulanie się nad wypędzonymi, sprzyjanie historii niemieckiej zamiast polskiej. Mariusz Błaszczak zarzuca Pawłowi Adamowiczowi, że powinien zająć się wodociągami i chodnikami, a nie mieszać opinii publicznej w głowach i przeszkadzać w organizacji obchodów na Westerplatte.
 • Tramwaj na ulicach Gdańska
  Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z podejrzeniem wręczenia łapówki osobie pełniącej funkcję publiczną - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Według mediów chodzi o osoby, które miały skorumpować prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 • Westerplatte
  Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte - powiedział w rozmowie z PAP działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL Andrzej Gwiazda, odnosząc się do piątkowej decyzji prezydenta Gdańska.
 • Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił szefa MON Mariusza Błaszczaka do udziału w obchodach wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. "Zależy nam, aby uwzględnić obecność armii w scenariuszu uroczystości rocznicowej" - napisał Paweł Adamowicz w liście do ministra.
 • Neptun w koszulce "konstytucja"
  Od kilku dni w całej Polsce trwa akcja Komitetu Obrony Demokracji polegająca na ubieraniu pomników w koszulki z napisem "Konstytucja". Tym razem ubranie zawisło na Gdańskim Neptunie, ale umieszczone przez władze miasta. "Czasem nie trzeba wielu słów, wystarczy jedno: Konstytucja" – napisał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na swojej stronie na Facebooku.