• Soki owocowe
  Sklepowe półki zapełnione są dziesiątkami rodzajów soków, nektarów i napojów owocowych. Wybór jest ogromny. Jednak wiele osób nie potrafi wskazać różnic, które je dzielą. Jak wybrać najzdrowszy produkt? Czego nie pić, na co zwrócić uwagę? Podpowiemy!
 • Szklanka wody
  Pragnienie jest oznaką, że mamy w organizmie za mało wody. Dlatego to ona właśnie jest idealna, aby je ugasić. Trudno o lepszy napój.
 • Woda z pomarańczą, limonką, cytryną, ogórkiem
  Pragnienie jest oznaką, że mamy w organizmie za mało wody. Dlatego to ona właśnie jest idealna, aby je ugasić. Trudno o lepszy napój. Woda w znacznym stopniu uzupełnia niedobory rozpuszczonych w niej pierwiastków mineralnych m.in. wapnia, magnezu, potasu i sodu.
 • Złość
  Wiele dzieci jest niewłaściwie nawodnionych - piją za mało i często niewłaściwe. Zdaniem ekspertów woda powinna stanowić 60%-80% płynów spożywanych przez dzieci. Tymczasem tylko około połowa objętych badaniem dzieci piła w ciągu ostatnich 24 godzin wodę, za to blisko 80% z nich sięgnęło w tym samy czasie po coś słodkiego do picia.
 • Rodzic podaje dziecku wodę
  Wiele dzieci nie jest odpowiednio nawodnionych, a jeśli wypijają płyny, to często są one niewłaściwe – alarmują specjaliści. Zaledwie 35 proc. matek maluchów w wieku 6-8 lat wie, ile ich pociechy powinny wypijać wody i innych płynów – wykazał sondaż TNS Polska.
 • Pijana nastolatka
  W Krakowie dziewczęta częściej sięgają po alkohol, niż chłopcy - wynika z raportu na temat uzależnień młodzieży opublikowanego przez Urząd Miasta w Krakowie. W ciągu ostatniego roku upiła się blisko co druga uczennica gimnazjum, a 11 procent dziewcząt przyznało się, że odurzyło się alkoholem w ciągu ostatniego miesiąca.
 • Woda z ogórkami
  Przed nami jeszcze kilkanaście dni lata. Pomimo że chłód daje nam się we znaki o poranku i wieczorem, to w ciągu dnia wciąż dokucza mocne słońce. Dlatego nie możemy zapominać o tym, by systematycznie nawadniać organizm. Czy wiemy jednak, jak często i w jakich ilościach powinniśmy pić wodę?
 • Najlepszy napój dla zdrowia
  Liczy się nie tylko to, co jesz w ciągu dnia, ale również, po jakie napoje sięgasz. Dietetyk radzi, co powinno się pić w ciągu dnia i jakich napojów unikać?