• Zdjęcia z planu serialu "Geniusz: Picasso" / National Geographic
  Jego najsłynniejsze obrazy zna niemal każdy, ale niewiele osób wie, jakim był człowiekiem. Picasso - tyran, Picasso - buntownik, Picasso - kochanek - fascynująca historia ekscentrycznego malarza w serialu "Geniusz" w reżyserii Kena Billera. Oto, jak wyglądały prace nad produkcją o życiu Pablo Picasso, której premiera odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 21:00 na kanale National Geographic
 • Woskowa postać Pabla Picasssa
  Gdyby ta historia potoczyła się nieco inaczej, moglibyśmy mieć w Polsce jedno z najbardziej nietypowych dzieł w twórczości Picassa. Artysta tuż po wojnie w czasie pobytu w Polsce w nowo wybudowanym mieszkaniu na warszawskiej Woli naszkicował na ścianie Syrenkę. O ile jej dalsze, tragiczne losy są udokumentowane, o tyle nikt nie wie, co stało się z jej mniejszą siostrą, również autorstwa Picassa. Właśnie dlatego Muzeum Warszawy prosi o pomoc.
 • Pablo Picasso
  Położona na południu Francji willa, w której Pablo Picasso żył i tworzył do śmierci w 1973 roku, jest na sprzedaż - informuje w poniedziałek dziennik "Le Figaro". Cena wywoławcza przekracza 20 mln euro. Według gazety, zainteresowani są Amerykanie i Chińczycy.
 • Francja
  Mieszcząca się we francuskiej miejscowości Mougins przepastna posiadłość, a zarazem ostatni dom Pabla Picassa została sprzedana Rayowi Withanage - finansiście z Brunei. Nie ujawniono kwoty transakcji. Sprzedaż w oficjalnym komunikacie prasowym, który pojawił się w The Wall Street Journal, potwierdził burmistrz Mougins.
 • Wystawa obrazów Picassa
  Szwajcarska policja znalazła na jachcie, należącym do hiszpańskiego bankiera, obraz Picassa. Dzieło jest uznawane za "skarb narodowy" Hiszpanii, a sąd zakazał jego wywożenia z kraju.
 • Madonna: Kreatywność nie mija
  Madonna uważa, że pod względem kreatywności przypomina Pabla Picassa.
 • Citroen techospace
  Francuski koncern uszczęśliwił już 3 miliony rodzin. Teraz ujawnia sposób na podbicie kolejnych serc - nowy van ma pojawić się jeszcze w tym roku. Oto pierwsze zdjęcia citroena techospace. To prototyp, ale…
 • Kradli Picassa, Matisse'a, Moneta i Gauguina. Teraz wpadli w ręce stróżów prawa. Trzech obywateli Rumunii aresztowała tamtejsza policja - donosi IAR.
 • Złodzieje okradli grecką Galerię Narodową
  Dwa obrazy, Pabla Picassa i Pieta Mondriana, oraz włoski szkic z XVII wieku skradziono z greckiej Galerii Narodowej. Złodzieje uśpili czujność ochrony i w kilka minut wycięli płótna z ram.