• Moczenie stóp
  Skuteczne i bardzo przyjemne, a w dodatku do przygotowania w domowym zaciszu...
 • Stopy na wakacjach
  Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy o dolegliwościach, których możemy się nabawić poza domem. Pamiętamy, aby zabrać węgiel aktywny – w razie zatrucia pokarmowego, czy plaster – gdybyśmy się przez przypadek zacięli, ale nie przywiązujemy wagi do środków, które mogą nas uchronić np. przed grzybicą stóp czy otarciami, o które nie trudno na urlopie. Takie dolegliwości mogą skutecznie popsuć wyjazd. Co więc zabrać, aby przez cały czas cieszyć się długo oczekiwanymi wakacjami?
 • Pedicure
  Lato to czas odkrytych stóp i nóg. Jak więc przygotować nasze nogi po zimie, aby pięknie wyglądały?
 • Stopa
  Cukrzyca jest niewątpliwie chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Chorzy powinni kontrolować poziom cukru we krwi, szczególnie dbać o dietę, jak również profilaktykę stóp, aby nie dopuścić do powstania zespołu stopy cukrzycowej – jednego z najpoważniejszych powikłań wieloletniej cukrzycy. O czym należy pamiętać, by się przed nim uchronić?
 • Stopy
  Chociaż sezon na odkryte buty dawno za nami, nie możemy zapominać o systematycznej pielęgnacji stóp. Schowane w ciepłych botkach narażone są na zmiany temperatur, wilgoć i przemoczenie. Skóra stóp staje się sucha i możemy zauważyć więcej zrogowaceń naskórka. Co jest wskazane, a jakich domowych sposobów lepiej unikać? Radzi podolog z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy.
 • Stopy
  Zima zdecydowanie nie sprzyja urodzie stóp. Gdy są schowane w ciężkich butach, zapominamy o ich systematycznej pielęgnacji. Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami latem, warto już teraz nad nimi się pochylić i poświęcić im chwilę uwagi.
 • Kobieta biegnie w butach na wysokich obcasach
  Karnawał w pełni. To czas zabawy,tańców i... szczególnego wysiłku dla stóp. Modne, piękne, wysokie szpilki dodadzą kobietom szyku, ale też obciążają stopę i mogą stać się przyczyną jej bolesnej deformacji.
 • Stopy
  Podologia to specjalizacja, która zdobywa ostatnio coraz większa popularność. Zwraca bowiem uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na stan zdrowia stóp.
 • Jak dbać o stopy?
  O zdrowie naszych stóp powinniśmy dbać bez wyjątku przez cały rok. W praktyce jednak ich wyglądem i stanem zazwyczaj zaczynamy się martwić chwilę przed włożeniem odkrytych butów. O tym, jak przygotować swoje stopy na lato opowiada Andrzej Piotrowski, specjalista – podolog z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie.
 • Domowy pedicure
  Zimą skóra na stopach jest narażona na przesuszenie i zrogowacenia. Zapobiec temu może codzienna pielęgnacja domowa, uzupełniona zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Tymczasem wiele kobiet wciąż zapomina, że o stopy należy dbać przez cały rok, nie tylko latem.