• mieszkanie
  "To sytuacja bez precedensu od pięciu lat: dwa kwartały z rzędu spada sprzedaż mieszkań", donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Wieś
  Warszawa przyciąga nowych mieszkańców – kusi pracą, możliwościami, dostępem do infrastruktury. W latach 2006-2016 na pobyt stały zameldowało się tu 243 tys. osób. W tym samym czasie 165 tys. osób opuściło stolicę. Kto decyduje się na taką zmianę?
 • budynki
  W których osiedlach znajdziemy wakacyjne promocje? Jakie? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl. 
 • mieszkanie
  Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.
 • Dom
  Program Mieszkanie Plus w trzecim już roku trwania swojej misji wciąż pozostaje w eksperymentalnej fazie prób i błędów, niestety jak dotąd bez faktycznych i realnych efektów. Czy dość kontrowersyjny i na pozór egzotyczny pomysł rozwijania w jego ramach mieszkalnego budownictwa drewnianego okaże się pierwszym krokiem w ramach rządowej inicjatywy, który przyniesie jakikolwiek namacalny rezultat?
 • mieszkanie
  Nie każdy chce kupować nieruchomość współpracując z agencją nieruchomości. Może to wynikać z różnych powodów – być może spotkał się wcześniej z niekompetencją ze strony pośrednika i uznał, że sam zrobi to lepiej, a może nie chce po prostu płacić dodatkowej prowizji. Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne - zakup nieruchomości bez dodatkowego wsparcia ekspertów jest ryzykowne, zwłaszcza dla kogoś, kto znawcą tematu nie jest.
 • Budowa
  Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali. W tym kontekście trzeba wspomnieć, że od stycznia do grudnia 2017 r. polskie samorządy ukończyły 1715 mieszkań. Analogiczny wynik dotyczący wszystkich deweloperów (zarówno przedsiębiorców jak i spółek), przekroczył 105 000 mieszkań w 2017 r. Mimo tej dysproporcji, warto dokładniej przyjrzeć się aktywności inwestycyjnej poszczególnych miast.
 • osiedle
  Statystyki sprzedażowe pierwotnego rynku mieszkaniowego w drugim kwartale i pierwszym półroczu br., mierzone wynikami deweloperów giełdowych, tym razem oparły się kolejnej fazie eskalacji. Co więcej, silne, liczone rok do roku tąpnięcie kontraktacji w minionym kwartale, daje dużo do myślenia nad perspektywami kontynuacji trwającej prosperity w bliższej czy dalszej przyszłości.
 • Rodzice z córką
  Popyt na kredyt studzony jest nie tylko przez regulujący rynek KNF, ale też same banki pozostają zachowawcze wobec hossy szalejącej na rynku mieszkaniowym. Efekt? Od czterech miesięcy konsekwentnie maleje zdolność kredytowa – wynika z cyklicznej ankiety przeprowadzanej przez Open Finance.
 • Budowa osiedla
  Cena metra kwadratowego lokali rośnie nawet o 10 proc. rok do roku, za to sprzedaż mieszkań spada. Deweloperzy podnoszą marże, licząc, że klienci będą zmuszeni zaakceptować podwyżki