• Przestoje w budownictwie
  Sankcje finansowe miałyby dotknąć gminy, które nie przesłały wykazów gruntów, na których mogłyby powstać osiedla w ramach programu "Mieszkanie plus". Problem w tym, że w praktyce nikogo nie można ukarać. 
 • mieszkanie, przeprowadzka
  Kupno nowego mieszkania to bez wątpienia ziszczenie jednego z największych marzeń. Aby szczęście ze świeżego zakupu nie było zbyt ulotne, warto tuż po podpisaniu umowy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które zadbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. O jakie sprawy warto zatroszczyć się tuż przed przeprowadzką do nowo zakupionego mieszkania?
 • Klucze do własnego mieszkania - marzenie wielu młodych ludzi!
  Wynajem mieszkania to dla wielu osób źródło stosunkowo stabilnego przychodu. Potencjalny zysk może jednak zostać przysłonięty przez problemy z najemcą, który demoluje mieszkanie bądź unika płatności. Właśnie dlatego już na etapie przygotowywania umowy należy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.
 • Osiedle
  Polacy kupują coraz więcej mieszkań, a deweloperzy próbują zaspokoić ich potrzeby. Tym samym zmniejsza się ilość dostępnych pod budowę gruntów. Z roku na rok zaczyna brakować działek zlokalizowanych w atrakcyjnych częściach miast, a ich ceny rosną. Kolejnym problemem są zmiany prawne, uniemożliwiające zakup gruntów rolnych. Czy deweloperzy będą mieli trudności z pozyskaniem ziemi?
 • Osiedle na Targówku rozrasta się
  UOKiK pracuje nad nowelizacją ustawy deweloperskiej ma ona chronić kupujących mieszkania - poinformował w czwartek Urząd. Celem nowelizacji ustawy deweloperskiej jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony osobom kupującym mieszkania - poinformował w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd chce m.in. zlikwidować otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze bez zabezpieczenia.
 • Mieszkanie
  Polacy szturmują biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • Mieszkanie Grażyny Wolszczak i Cezarego Harasimowicza
  Mieszkanie Cezarego Harasimowicza i Grażyny Wolszczak ma wspaniały widok na Warszawę i ponad 100 metrów kwadratowych. Jest urządzone nowocześnie, ale jego właściciele lubią starocie, dlatego także dla nich znaleźli miejsce w swoim mieszkaniu.
 • ani Agnieszka wraz z sześciorgiem dzieci od lat nie ma własnego dachu nad głową. W 2011 roku rozpoczęła starania o mieszkanie socjalne. Otrzymała je w 2015 roku - jednak tylko na papierze. Mija właśnie 2,5 roku odkąd czeka na możliwość zamieszkania w lokalu, który został jej przydzielony.
 • mieszkanie
  Najdroższe mieszkania zakupiono w 2017 roku w Warszawie, a najtańsze w Nowej Soli i Piekarach Śląskich - podała firma Cenatorium, zbierająca dane o cenach nieruchomości. Na dwa apartamenty w stolicy wyłożono po ok. 5,7 mln zł, za najtańsze mieszkania zapłacono po ok. 50 tys. zł.
 • Klienci
  Jakie mieszkania szły na pniu w 2017 roku i kto je kupował? "Milenialsi, eko świadomi, inwestorzy, rodziny z dziećmi…" – wylicza Karolina Guzik, pracująca na co dzień w biurze sprzedaży Skanska Residential Development Poland.