• mieszkanie
  Podatki, różne prowizje i opłaty to rzeczywistość, z którą zmierzyć się musi osoba, która chce kupić mieszkanie. Kupując na kredyt trzeba też posiadać spory wkład własny. W efekcie rodzina chcąca wykorzystać swoją zdolność kredytową, musi mieć przynajmniej 70-80 tysięcy w gotówce – wynika z szacunków Open Finance.
 • osiedle
  Jakie mieszkania wyprzedają się najszybciej w inwestycjach wprowadzanych na rynek? Do jakiej kwoty poszukuje lokali największa grupa nabywców? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Blok, mieszkania
  Od 1 000 do ponad 3 000 zł może kosztować wykończenie metra kwadratowego mieszkania w stanie deweloperskim usytuowanego w dużym mieście. Różnica w kosztach wynika z rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych, kosztów robocizny oraz tego czy i w jakim zakresie wspieramy się pomocą architekta.
 • Kawalerka
  16 mkw. mieszkania może wynająć student pobierający średnie stypendium naukowe. Jeśli dobre wyniki w nauce łączy z uprawnieniem do wsparcia socjalnego, ze średniego stypendium może pokryć wynajęcie kawalerki – wynika z analizy domiporta.pl. Najlepiej pod tym względem studiuje się w Toruniu i Bydgoszczy, a najgorzej w Warszawie i w Gdańsku.
 • Warszawa
  Opracowano wykaz ponad 8 tys. przedwojennych nieruchomości, za które byli właściciele dostali odszkodowania – pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Mieszkanie
  Koniec wakacji to czas większego zainteresowania najmem. Wielu poszukujących mieszkania zadaje sobie pytanie: kupić czy wynająć? Jak porównywać koszty najmu i zakupu i czy najem w Polsce jest drogi – sprawdźmy.
 • osiedle
  Są dane z rynku mieszkaniowego za drugi kwartał 2018 r. Średnia cena mieszkań we Wrocławiu wzrosła o ok. 10 proc. Deweloperzy notują spadki sprzedaży, ale nie we wszystkich segmentach. Okazuje się, że klienci coraz częściej chcą kupować mieszkania inwestycyjne. Ewa Skibińska z Nowej Papierni zaznacza, że niektórzy cenią sobie jakość i są gotowi zapłacić nieco więcej.
 • osiedle
  W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania od deweloperów? W jakim metrażu? W których inwestycjach je znajdziemy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl. 
 • Klucze do mieszkania
  Branża deweloperska przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup własnego mieszkania. Według danych prezentowanych przez GUS liczba lokali mieszkalnych oddanych do użytku w pierwszej połowie 2018 roku wzrosła aż o 6,3 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Sprawdź, na co możesz liczyć w cenie metra kwadratowego, a za co będziesz musiał dopłacić.
 • mieszkanie
  Jakie projekty mieszkaniowe wprowadzą deweloperzy do sprzedaży w tym roku? Jakie znajdą się w nich mieszkania? W jakich cenach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl