• mieszkanie
  Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.
 • Dom
  Program Mieszkanie Plus w trzecim już roku trwania swojej misji wciąż pozostaje w eksperymentalnej fazie prób i błędów, niestety jak dotąd bez faktycznych i realnych efektów. Czy dość kontrowersyjny i na pozór egzotyczny pomysł rozwijania w jego ramach mieszkalnego budownictwa drewnianego okaże się pierwszym krokiem w ramach rządowej inicjatywy, który przyniesie jakikolwiek namacalny rezultat?
 • osiedle
  Statystyki sprzedażowe pierwotnego rynku mieszkaniowego w drugim kwartale i pierwszym półroczu br., mierzone wynikami deweloperów giełdowych, tym razem oparły się kolejnej fazie eskalacji. Co więcej, silne, liczone rok do roku tąpnięcie kontraktacji w minionym kwartale, daje dużo do myślenia nad perspektywami kontynuacji trwającej prosperity w bliższej czy dalszej przyszłości.
 • mieszkanie
  Praktycznie "od zawsze" dane Europejskiego Urzędu Statystycznego nieubłaganie wskazują Polskę jako odwiecznego marudera procesu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych własnych obywateli. Czy istnieje szansa nadrobienia w przewidywalnej przyszłości pozornie ogromnych zaległości rodzimej mieszkaniówki względem europejskich standardów?
 • osiedle
  Czy na rynku deweloperskim zauważalne jest zjawisko spekulacyjnego zakupu mieszkań? Jak wielu kupujących planuje zarobić na odsprzedaży lokali lub praw do umowy w trakcie ich budowy? Czy deweloperzy umożliwiają cesję umowy w czasie realizacji projektu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl. 
 • osiedle
  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów.
 • Warszawa
  Komisja weryfikacyjna wpisuje coraz więcej ostrzeżeń w księgach wieczystych stołecznych nieruchomości. W tym roku 226. Ma to poważne skutki. Ostrzeżenia paraliżują obrót nieruchomościami - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".
 • mieszkanie
  Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.
 • osiedle
  Dobra lokalizacja mieszkania jest równie ważna co samo mieszkanie. To ona potrafi znacząco podnieść lub obniżyć wartość nieruchomości - niezależnie, czy mowa o dużym apartamencie czy niewielkiej kawalerce.
 • Budowa domu
  W maju rdr. wzrosły ceny materiałów budowlanych we wszystkich grupach towarowych – podała Grupa PSB. Jak powiedział PAP dyrektor zarządu Grupy PSB Bogdan Panhirsz, na wzrosty wpłynął m.in. brak kierowców i gwałtownie rosnące ceny paliw.