• Patryk Jaki
  Wyposażamy komisję weryfikacyjną w kolejne narzędzia, by państwo było kilka kroków przed grupą przestępczą, a nie na odwrót - mówił w czwartek w Senacie szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. PO przekonywała, że nie ma powodu, by komisja otrzymała uprawnienia prokuratorskie.
 • Miniony rok był rekordowy na rynku nieruchomości m.in. pod względem liczby mieszkań oddanych do użytku i których budowę rozpoczęto, wydanych pozwoleń na budowę, a także sprzedaży nowych mieszkań - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju e-bazanieruchomości.pl Maciej Górka.
 • mieszkanie, kupno mieszkania, nieruchomości
  Kupno mieszkań na wynajem stało się inwestycyjnym hitem stosunkowo niedawno, mimo że jego rentowność utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie od ponad dekady. Obecną atrakcyjność zawdzięcza nie tyle rosnącym zyskom, co ich porównaniu z innymi możliwościami lokowania kapitału.
 • Mieszkanie Cristiano Ronaldo
  Dom Cristiano Ronaldo mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Pozuelo de Alarcon w Madrycie. Rezydencja liczy sobie 8,6 tys. mkw.
 • dom podatki pieniądze
  Znów mamy coraz więcej dróg w budowie, a deweloperzy oddają rekordową liczbę mieszkań. To wszystko ma również wpływ na koszty budowy domu jednorodzinnego przez prywatnych inwestorów.
 • mieszkanie, przeprowadzka
  Kupno nowego mieszkania to bez wątpienia ziszczenie jednego z największych marzeń. Aby szczęście ze świeżego zakupu nie było zbyt ulotne, warto tuż po podpisaniu umowy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które zadbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. O jakie sprawy warto zatroszczyć się tuż przed przeprowadzką do nowo zakupionego mieszkania?
 • Klucze do własnego mieszkania - marzenie wielu młodych ludzi!
  Wynajem mieszkania to dla wielu osób źródło stosunkowo stabilnego przychodu. Potencjalny zysk może jednak zostać przysłonięty przez problemy z najemcą, który demoluje mieszkanie bądź unika płatności. Właśnie dlatego już na etapie przygotowywania umowy należy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.
 • Osiedle
  Polacy kupują coraz więcej mieszkań, a deweloperzy próbują zaspokoić ich potrzeby. Tym samym zmniejsza się ilość dostępnych pod budowę gruntów. Z roku na rok zaczyna brakować działek zlokalizowanych w atrakcyjnych częściach miast, a ich ceny rosną. Kolejnym problemem są zmiany prawne, uniemożliwiające zakup gruntów rolnych. Czy deweloperzy będą mieli trudności z pozyskaniem ziemi?
 • Osiedle na Targówku rozrasta się
  UOKiK pracuje nad nowelizacją ustawy deweloperskiej ma ona chronić kupujących mieszkania - poinformował w czwartek Urząd. Celem nowelizacji ustawy deweloperskiej jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony osobom kupującym mieszkania - poinformował w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd chce m.in. zlikwidować otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze bez zabezpieczenia.
 • Budowa domu
  Bezpłatny projekt domu jednorodzinnego dla specjalistów branży górniczej lub innych, którzy zechcieliby się osiedlić w Lubelskiem, zaprezentował PSL. Projekt domu to element programu tej partii, który ma sprzyjać budowaniu kopalń węgla kamiennego w regionie.