• Mężczyzna samotnie pije alkohol
  "Wystarczy zresztą spojrzeć na ulice, by dostrzec, że jest znacznie mniej pijanych osób przesiadujących na ławkach przed sklepami monopolowymi i albo pijących, albo zbierających pieniądze na kolejny trunek. Zmienia się też – co nie wynika z naszych badań, ale z wielu innych przeprowadzonych już tak – to, jakie alkohole pijamy" – przyznaje w rozmowie z DGP prof. Dominika Maison, prezes Maison & Partners, dziekan Wydziału Psychologii UW.
 • piwo pub
  Spożycie alkoholu podczas meczów piłkarskich w Szwecji jest tak duże, że - według klubów i policji - wymknęło się spod kontroli. Powodem - w ocenie mediów - jest sprzedaż wysokoprocentowych napojów na stadionach.
 • Wielki Piątek. Procesja Dziewicy od Samotności. Meksyk
  "Mówienie o alkoholu jako czymś wyłącznie złym, wywołującym patologie, jest przejawem pewnego ograniczenia" - przyznają w rozmowie z Mirą Suchodolską Joanna Dubrawska-Stępniewska i Joanna Zamorska, które badały meksykańskie zwyczaje wielkanocne.
 • Policja
  Skandal podczas wizyty Baracka Obamy w Polsce. Trzech naczelników warszawskiej policji zamiast na dyżurze pilnować bezpieczeństwa VIP-ów, piło w komendzie alkohol. Jeden z nich miał w organizmie aż 1,7 promila.
 • Polak, Węgier - dwa bratanki. I do bitki, i do szklanki - mówi przysłowie. Okazuje się, że Polakom sporo brakuje do węgierskich "osiągnięć" szklankowych. Wśród Węgrów bowiem najwięcej jest alkoholików. Jeśli zaś chodzi o panie, na czele niechlubnego rankingu są Rosjanki. A jak na europejskim tle wypadają Polki i Polacy? Średnio.
 • Polska alkoholowa według "Diagnozy Społecznej 2013"
  Pielęgniarki i położne są w czołówce tych grup zawodowych, w których problemy z alkoholem występują najrzadziej. Ale już lekarze piją już całkiem sporo. "Diagnoza Społeczna 2013" przynosi informacje m.in. o tym, jak nadużywanie napojów wysokoprocentowych ma się do wykonywanego zawodu, płci, miejsca zamieszkania...
 • Będzie zakaz picia alkoholu w samolotach w Rosji
  Tysiące Rosjan każdego roku upija się w samolotach, wszczynając awantury. Niepokojące dane ujawniło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. 
 • Afganistan - zdjęcie ilustracyjne
  Do prokuratora generalnego wpłynęły zawiadomienia o przestępstwach popełnionych przez funkcjonariuszy i żołnierzy Służby Kontrwywiadu Wojskowego podczas misji afgańskiej.
 • Do codziennego picia alkoholu przyznaje się pięć milionów Francuzów
  Coraz więcej francuskich miast musi toczyć walkę z plagą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, głównie przez młodzież. Francuzi coraz częściej upijają się, więc wiele merostw podjęło już decyzje ograniczające sprzedaż i konsumpcję napojów wyskokowych.
 • Michał L. jeszcze z ukochaną
  Czy warto było szaleć z kolegami i w stanie upojenia wchodzić w konflikt z policją? Michał L. z pewnością zadaje sobie teraz to pytanie. Właśnie rozpadł się jego siedmioletni związek z Andżeliką Piechowiak.