• Przemysłowy Instytut Motoryzacji otworzył Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów
  Od 16 roku życia można mieć prawo jazdy B1 i jeździć samochodem. Takie miniauta nie muszą przechodzić testów zderzeniowych. Przemysłowy Instytut Motoryzacji w swoim nowym Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów sprawdził, jak taki pojazd zachowuje się przy zderzeniu z prędkością 40 km/h…
 • Funter
  Funter to nowy samochód terenowy zbudowany przez inżynierów z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie i spółkę AMZ z Kutna. Twórcy przedstawiają go jako czysto polską i innowacyjną konstrukcję - połączenie siły pojazdów ciężarowych z lekkością i zwrotnością aut sportowych.
 • Test zderzeniowy
  Co dzieje się z motocyklistą, który z prędkością 50 km/h uderzy w samochód? Oto nagranie z pierwszego przeprowadzonego na oczach publiczności testu zderzeniowego.
 • Wypadek przy 40 km/h
  Prędkość około 40 km/h to zdaniem kierowców... żadna prędkość. Ich zdaniem auto ledwo się toczy - wręcz ślimaczy. Ale co stanie się gdy z przeciwka uderzy inny samochód?
 • Tak śmierć jeździ autem, czyli tragedia w ułamku sekundy
  Ojciec na ułamek sekundy odwrócił się do dziecka na tylnym siedzeniu i… nie było ratunku! Huk, karoseria auta zgnieciona niczym puszka. Przerażający widok!
 • Oto test zderzeniowy jaki przeprowadził Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (PIMOT).Jadący z prędkością 51 km/h samochód Suzuki Swift uderza w przeszkodę - drugi samochód. W efekcie kierowca i pasażer samochodu najeżdżającego odnoszą znaczne obrażenia. Najmniejsze obrażenia dotyczą dziecka, które znajdowało się w prawidłowo zapiętym dziecięcym foteliku.
 • Zima tuż-tuż a na polskich stacjach paliw jest źle, a nawet tragicznie - ocenia Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Kierowcy! Miejcie się na baczności by nie trafić na "kompletne buble"…
 • Rowerzysta z dzieckiem w foteliku wjechał na pasy, kierowca Suzuki gwałtownie hamuje - zatrzymał się o włos - jednak z tyłu uderza go Chrysler. Koniec - mężczyzna na rowerze i jego dziewięciomiesięczny maluch giną przygnieceni do muru… Przerażający widok!