• Ernest Bryll
  Ernest Bryll nie został zwolniony. Likwidacji ma ulec Dział Literacki, którego jest kierownikiem i jedynym pracownikiem - informuje PISF. Jak zaznacza, powodem była zmiana koncepcji funkcjonowania działów, a nie krytyczna opinia Brylla o scenariuszu "Legionów".
 • Magdalena Sroka
  Działalność PISF była zgodna z prawem; nie zatrudniałam tam członków swojej rodziny - napisała na Facebooku była dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka, odnosząc się do doniesień medialnych na temat negatywnych wniosków z kontroli przeprowadzonej w instytucji.
 • Magdalena Sroka
  Ocena Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej po audycie jest negatywna - przekazał w poniedziałek PAP dyrektor PISF Radosław Śmigulski. Dodał, że przeprowadzony audyt wykazał m.in. nepotyzm i nieprawidłowości w umowach.
 • Zbigniew Zamachowski
  Kiedy stan wojenny zastał mnie w szkole aktorskiej, wraz z kolegami staraliśmy się po prostu zajmować tym, co do nas należało. Dziś, choć chyba jest trudniej, też staram się robić swoje - chodzę na uczelnię, nie wdając się w dywagacje natury politycznej, gram w teatrze, a gdy przychodzę do domu, nie włączam telewizora, tylko kupiony półtora roku temu gramofon i szczęśliwie niewyrzucone czarne płyty, które zachowałem, kiedy większość z nas się ich pozbywała jako rzeczy zbędnej - mówi Zbigniew Zamachowski. Aktor w rozmowie z dziennik.pl m.in. wyjaśnia dlaczego czasem bywa na ściankach, co sądzi o radiowej Trójce i protestach przeciwko obecnej władzy.
 • Kamera
  Polskim Instytutem Sztuki Filmowej przez kolejne pięć lat pokieruje Radosław Śmigulski, który w czwartek odebrał z rąk ministra kultury Piotra Glińskiego powołanie na stanowisko dyrektora PISF - podało MKiDN.
 • Logo PISF
  Może już dziś poznamy nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Choć minister Piotr Gliński może nie potwierdzić werdyktu 11-osobowej Komisji Konkursowej, którą sam powołał. Musi wtedy rozpisać nowy konkurs.
 • Rafał Wieczyński
  Rafał Wieczyński został w środę wybrany na przewodniczącego nowej Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - poinformował wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Wieczyński wyreżyserował m.in. film "Popiełuszko. Wolność jest w na.s". Rada wytycza kierunki działania Instytutu oraz opiniuje jego roczne plany działalności i sprawozdania, także finansowe
 • Logo PISF
  Ogłaszamy konkurs na nowego dyrektora Polskiego Instytut Sztuki Filmowej - poinformował w środę wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Dodał, że konkurs jest "otwarty". Poprzednia dyrektor PISF Magdalena Sroka została odwołana przez ministra kultury przed upływem kadencji, mimo protestów branży filmowej.
 • Piotr Gliński
  Nie zachodzi żadna z przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora PISF w trakcie kadencji; jest to też niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego festiwalu filmowego w Gdyni - napisali w liście otwartym do ministra kultury przedstawiciele środowiska filmowego.
 • Magdalena Sroka
  "Przedstawiciele resortu kultury od kilku miesięcy wymuszali na mnie podanie się do dymisji" - napisała w opublikowanym dziś oświadczeniu odwołana dyrektor PISF Magdalena Sroka. "W tej sytuacji nie chodzi o mnie, chodzi o odzyskanie kolejnej instytucji" - podkreśliła. Mówiąc o działaniu wicepremira Piotra Glińskiego, była szefowa PISF zauważa "zawłaszczanie przez polityków niezależnych instytucji kultury, które zapewniają twórcom pluralizm i wolność wypowiedzi, może prowadzić do ograniczania swobód obywatelskich, o którym mówił i przed którym przestrzegał nas w swoim ostatnim filmie Mistrz Andrzej Wajda".