• Polish Hip-Hop Festival odbył się w dniach 2-4 sierpnia na plaży w Płocku
  Płocki festiwal to już prawdziwa marka. Każdy, kto liczy się w polskim hip-hopie musi tam prędzej czy później zagościć. W tym roku gośćmi festiwalu byli m.in. Quebonafide, Kękę, Tede, Dwa Sławy, Sarius. Mamy dla was zdjęcia z występów m.in. Otsochodzi, Tego Typa Mesa, JWP, Borixona, Rasmentalismu oraz Pezeta i Małolata. Dla formalności przypomnijmy: Polish Hip-Hop Festival odbył się pomiędzy 2 a 4 sierpnia 2018 roku na plaży w Płocku.
 • Audioriver
  W tym roku dla fanów muzyki elektronicznej szykuje się prawdziwa uczta. Trzynasta edycja festiwalu Audioriver ściągnie do Płocka ponad 100 artystów.
 • Wozy bojowe straży pożarnej
  W związku z pojawieniem się na Wiśle w rejonie Płocka (woj. mazowieckie) plam substancji oleistej, biegnący na dnie rzeki rurociąg PERN został odcięty zasuwami na nabrzeżach, co oznacza, że paliwo nie napływa już z innych odcinków magistrali – podała spółka.
 • Sąd
  Na karę pół roku ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych na miesiąc skazał w środę Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) 30-letniego Mateusza J., oskarżonego o odpalenie świecy dymnej na spotkaniu w tym mieście w 2017 r. z szefem "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.
 • Zawodnik Wisły Płock Oskar Zawada (L) i Uros Korun (P) z Piasta Gliwice
  Początek spotkania był bardzo dynamiczny, Wisła miał dwie okazje, by zmienić wynik spotkania. W 3. minucie Giorgi Merebaszwili mocno strzelił, ale prosto w bramkarza, a chwile później Oskar Zawada padł na polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenastkę.
 • Z otwarcia wystawy (Fot. Bartosz Frątczak)
  Do 19 listopada w Płockiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę wyjątkowych plakatów pod patronatem PKN Orlen i "Dziennika Gazety Prawnej". "Statystycznie nie ma nic groźniejszego niż rutyna. Dlatego ją eliminujemy, szukamy sposobu na rozmowę o bezpieczeństwie, która angażuje, zapada w pamięć, wywołuje uśmiech. Stąd właśnie pomysł na niecodzienną formę tej rozmowy – czyli wystawę plakatu. Jej powstanie zainicjowali nasi koledzy ze spółki ORLEN Lietuva i zaprezentowali ją wileńskiej publiczności wiosną 2017 r." - czytamy w katalogu o wystawie. Plakaty pochodzą z kolekcji galerii plakatu Piotra Dąbrowskiego.
 • Adam Michnik
  Prokuratura Rejonowa w Płocku (Mazowieckie) podejmie - umorzone wcześniej dochodzenie - wobec mężczyzny podejrzanego o odpalenie świecy dymnej, podczas marcowego spotkania z redaktorem naczelnym „GW” Adamem Michnikiem, które zorganizował KOD.
 • Adam Michnik
  W Płocku (Mazowieckie) policja zatrzymała osiem osób, które zakłóciły zorganizowane we wtorek przez KOD spotkanie z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej". Podczas spotkania odpalona została raca dymna. Nikomu nic się nie stało.
 • Paweł Brożek
  Piłkarze Wisły Kraków w sobotnim, wyjazdowym spotkaniu ze swoją imienniczką z Płocka zagrają bez Pawła Brożka, który nadal ma kłopoty zdrowotne. "Biała Gwiazda" do tej pory w ekstraklasie punkty zdobywała tylko na swoim stadionie.
 • Demonstracja ONR na ulicach Białegostoku
  Fundacja Akcja Demokracja przekazała liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku (Mazowieckie) ponad 8 tys. podpisów zebranych pod apelem do dyrekcji szkoły z żądaniem "odcięcia się od pomysłów" organizowania tam spotkań z przedstawicielami Obozu Narodowo-Radykalnego.