• Płuca
  Prof. dr. hab. n. med. Paweł Śliwiński, Kierownik II Kliniki Chorób Płuc w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, tłumaczy, jak skutecznie leczyć POChP.
 • kaszel
  Objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) wykazuje co dziesiąty Polak po czterdziestce, jednak aż 80 proc. chorych nie zdaje sobie z niej sprawy – powiedział w czwartek na śniadaniu prasowym w Warszawie dr. hab. Piotr Boros z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc.
 • kaszel
  Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) najpóźniej za kilkanaście lat będzie trzecią przyczyna zgonów, po chorobach serca i nowotworach. To będzie ogromne wyzwanie ekonomiczne – mówili we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • RTG płuc
  Choć przewlekła obturacyjna choroba płuc, znana jako POChP, jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród pacjentów na całym świecie, w Polsce wiedza na jej temat wciąż jest stosunkowo słabo rozpowszechniona. Przyjmuje się, że z objawami POChP może zmagać się ponad 2 miliony Polaków, a tylko pół miliona jest pod kontrolą lekarza.
 • Płuca
  Z powodu zanieczyszczenia powietrza grozi nam epidemia chorób układu oddechowego, takich jak astma, alergia i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) – twierdzą eksperci.
 • Kaszlący mężczyzna u lekarza
  Z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) co godzinę umierają w Polsce dwie osoby, ale nadal tylko 5 proc. Polaków wie, że jest to choroba śmiertelna - alarmowali w środę eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • RTG płuc
  Dostęp do profilaktyki, diagnozowania i leczenia chorób układu oddechowego jest niewystarczający i ulegał w ostatnich latach stopniowemu pogorszeniu m.in. z powodu niskich wartości umów oraz niskiej wyceny profilaktycznych porad specjalistycznych - wynika z raportu NIK.
 • RTG płuc i stetoskop
  Zgłaszając się na bezpłatne badania płuc, które będą prowadzone w dniach 12-17 września w całej Polsce, zwiększamy swoje szanse na wczesne wykrycie poważnej choroby i skuteczne jej leczenie – przekonują eksperci w dziedzinie chorób oddechowych.
 • Kaszel
  Człowiekowi choremu na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) często brakuje powietrza, z tego powodu wiele osób myli objawy tego schorzenia z dolegliwościami podeszłego wieku – powiedział PAP pulmonolog prof. Adam Antczak.
 • RTG płuc
  W Polsce na przewlekłe choroby płuc cierpi ponad 6 mln osób, a rocznie umiera z ich powodu ok. 40 tys. osób. Liczby te będą stale rosły ze względu na zanieczyszczenie powietrza i nałóg palenia – mówili eksperci podczas debaty, którą zorganizowano w siedzibie PAP.