• Leżaki na brzegu morza
  Planując egzotyczne wakacje warto przed wyjazdem sprawdzić wymagane szczepienia; odpoczywając przestrzegać zaleceń dot. jedzenia i napojów, a po powrocie w przypadku gorączki czy biegunki koniecznie skontaktować się z lekarzem – przypominali eksperci.
 • Magdalena Ogórek
  Magdalena Ogórek podzieliła się na Twitterze wrażeniami z samochodowej podróży przez Polskę. Jej komentarz o "rzucaniu kamieniami" wzbudził jednak sporo kontrowersji.
 • Dziecko jedzie samochodem
  Samolotem, pociągiem, a może autem? Sztuka podróżowania z dzieckiem to spore wyzwanie dla rodziców. Nie dość, że maluch męczy się siedzeniem w jednej pozycji, to w dodatku zwyczajnie się nudzi. Z raportu Dzieci w podróży zrealizowanego na zlecenie marki Aviomarin wynika, że im mniejsze dziecko tym bardziej oczekuje rozrywek podczas podróży. Czym wobec tego zająć malucha, by wielogodzinna podróż nie stała się udręką, a miłą przygodą?
 • Dziecko źle się czuje w czasie podróży
  Zawroty, bóle głowy, nudności i wymioty - to niektóre z objawów choroby lokomocyjnej, która może uprzykrzyć drogę niejednemu podróżującemu. Jakie są jej przyczyny i jak można sobie z nią radzić?
 • Szczepienie
  Mogłoby się wydawać, że o szczepieniach powinni pomyśleć przede wszystkim podróżnicy wybierający się na dalekie wyprawy. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że tego rodzaju ochrona jest potrzebna nie tylko wtedy, gdy ruszamy w tropiki, ale i wówczas, gdy wakacje spędzamy znacznie bliżej, a nawet w kraju. Przy planowaniu urlopu warto więc sprawdzić, o jakie szczepienia należy zadbać w rejonie, w który się wybieramy.
 • STYLIZACJE inspirowane podróżami
  Bez względu na to, czy lato spędzasz na rajskiej plaży, czy w wielkim mieście, modowo możesz zainspirować się różnymi kierunkami świata. Letnie trendy często nawiązują do ciekawych miejsc na całym świecie. Wystarczy wspomnieć styl safari, który nigdy nie wychodzi z mody. Opalona skóra pięknie komponuje się z bielą i niebieskim czyli barwami charakterystycznymi dla klimatu greckich wysp. Dla miłośniczek orientu mamy stylizacje inspirowane Maroko lub zawsze inspirującą, przepiękną Japonią.
 • Edyta Górniak, Doda
  Doda i Edyta Górniak od lat toczą medialne wojenki, racząc się złośliwościami i unikając wzajemnych kontaktów. Jakież musiało być zaskoczenie Edyty, kiedy wsiadając do pociągu relacji Kraków - Warszawa, zobaczyła Dorotę.
 • Para prezydencka w Izraelu
  W pierwszej zagranicznej podróży prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa dzielnie towarzyszy mu pierwsza dama, Melania. Podczas drugiego etapu tej podróży, w Izraelu prezydencka para została powitana przez prezydenta Beniamina Netanjahu i jego żonę Sarę.
 • Krystyna Pawłowicz
  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyprowadza cios w stronę dziennika "Fakt" w związku z jeszcze nie opublikowanym tekstem.
 • Martyna Wojciechowska
  Dla Martyny Wojciechowskiej podróże to nie tylko pasja, ale i zawód. Dziennikarka uwielbia poznawać najdalsze zakątki świata i pokazywać polskim widzom, jak żyją mieszkające tam kobiety. Jak sama wyznaje jednak, z wyprawami w obce nam kulturowo kraje wiążę się niekiedy sporo niebezpieczeństw. Jednym z nich jest narażenie na molestowanie.