• Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda
  Andrzej Duda w czasie trzech lat prezydentury odbył ponad 100 spotkań z głowami państw i rządów oraz ponad 330 wizyt krajowych - wyliczono w spocie przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta. Kancelaria podsumowała także aktywność pierwszej damy Agaty-Kornhauser-Dudy.
 • Premier Japonii Shinzo Abe cudem przeżył uścisk dłoni Donalda Trumpa
  Uścisk śmierci, spadające literki i francuski James Bond - 2017 rok obfitował w spektakularne wpadki, malownicze gafy i wizerunkowe porażki. Najczęściej naśmiewano się z prezydentów: Donalda Trumpa i Emmanuela Macrona, przy czym ten pierwszy niespecjalnie się tym przejął. Wybraliśmy dla Was najzabawniejsze i najbardziej komiczne sytuacje okołopolityczne.
 • Dwa sławy
  Stabilizacja. To słowo najlepiej charakteryzuje polski rap w 2017 roku. Brak choćby jednego krążka, który mógłby zostać uznany klasykiem w dniu premiery, próbowały zrekompensować bardzo dobre albumy, obiecujące materiały młodego pokolenia oraz wyczekiwane powroty. Powodów do obaw nie stwierdzono. Do przesadnej radości – również.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło
  Jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, które przedtem z rozwoju gospodarczego w Polsce nie korzystały; mamy na to pieniądze - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło z okazji dwulecia rządu.
 • Wojciech Smarzowski
  Na gali Orłów gęsto było od politycznych niedopowiedzeń, aluzji czy otwarcie wygłaszanych deklaracji. Wygrywa zaś bolesny, ale prawdziwy i oczyszczający film historyczny, który był dla wielu tak niewygodny, że aż trzeba było zbiórki publicznej, by go zrealizować. Gala była transmitowana po raz pierwszy przez Canal+, nie obyło się bez błędów, a UPC przerwało transmisję przed końcem uroczystości.
 • Ernest Bejda i Mariusz Kamiński
  Szef CBA Ernest Bejda przedstawił dziś posłom wielomiesięczne efekty działań jego agentów w siedzibach marszałków województw. Efekt? Potwierdzają się wcześniejsze informacje dziennik.pl - trzęsienia ziemi w regionach raczej nie będzie.
 • Kobieta przed telewizorem
  Rok 2016 w telewizyjnym światku upłynął pod hasłem zmian w TVP i sporych przetasowań na rynku. Z ofertą wideo w internecie w końcu zadebiutowali dwaj wyczekiwani, międzynarodowi gracze, ale na razie o masowej mogą zapomnieć. Tradycyjna telewizja, mimo spadków nadal wiedzie prym. O tele-hitach i tele-kitach mijającego roku rozmawiamy z Joanną Nowakowską z domu mediowego MEC, współautorką bloga ScreenLovers.
 • Ryszard Petru
  Zrobimy wszystko, co możliwe, by przyszły rok był czasem merytorycznego dialogu i odbudowy zaufania - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru w noworocznym wystąpieniu do wyborców.
 • Krystyna Pawłowicz
  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz, ujawniła, kto jej zdaniem zasłużył na miano bohatera minionego roku.
 • Konstanty Radziwiłł
  Program bezpłatnych leków dla osób, które ukończyły 75 lat; zatrzymanie komercjalizacji szpitali; zapewnienie powszechnego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej – to, jak mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, niektóre osiągnięcia w 1. roku pracy resortu pod jego kierownictwem.