• Protest pocztowców
  Kilkuset pracowników Poczty Polskiej protestowało w sobotę w Warszawie, domagając się podwyżek i poprawy warunków pracy. Swoje postulaty wygłaszali m.in. przed gmachem Poczty Głównej, ministerstwami: infrastruktury i sprawiedliwości oraz kancelarią premiera.
 • Palniki gazowe
  Od soboty rosną opłaty za gaz ziemny. W większym stopniu podwyżka dotknie odbiorców przemysłowych, którzy zapłacą o 8 proc. więcej, w mniejszym - indywidualnych; dla nich gaz podrożeje bowiem o 1,6 proc. - wynika z informacji prasowej Urzędu Regulacji Energetyki.
 • Polskie pieniądze - stuzłotówki
  Nie sprawdziły się przepowiednie ekonomistów, że świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” zniechęcą wiele osób do pracy. Przekonywano, że część beneficjentów może zrezygnować z zatrudnienia, bo stwierdzi, że zajęcie, które wykonują, już się nie opłaca. A bezrobotni nie będą szukać legalnego zatrudnienia, bo dochody rodziny okażą się zadowalające. Takie opinie obala nowy raport o rynku pracy przedstawiony przez Narodowy Bank Polski. Niepracujący członkowie rodzin otrzymujących świadczenia rodzinne gotowi są pracować za płacę niższą od minimalnej.
 • Pracownik
  Nowy rok to czas na postanowienia noworoczne. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że podwyżka jest na Twojej liście postanowień! Zanim jednak zabierzesz się za negocjacje, zastanów się jak skutecznie do nich się przygotować.
 • Opel astra
  Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała śląsko-dąbrowska Solidarność.
 • Pięciozotłotówka
  Podwyżka wynagrodzenia minimalnego nie wpłynie na sytuację osób ubiegających się w przyszłym roku o świadczenia z funduszu alimentacyjnego - zapewnia MRPiPS. Resort przypomina, że prawo do świadczeń w 2017 r. będzie ustalane na podstawie dochodu z 2016 r.
 • Kierowca
  Oceniając dotychczasowe sygnały od konsumentów oraz z rynku wydaje się, że na obecne podwyżki OC w przeważającej części miały wpływ czynniki ekonomiczne - wskazał UOKiK, odpowiadając na pytanie PAP o działania Urzędu w związku ze wzrostem składek z tytułu OC.
 • Rejkjawik Islandia
  Wszyscy islandzcy posłowie dostaną podwyżkę pensji o 44 proc. - do równowartości 9 tys. euro miesięcznie - by zapewnić ich pełną niezależność finansową - podała we wtorek komisja zajmująca się wynagrodzeniami osób na stanowiskach publicznych.
 • Pieniądze
  Rząd przyjął projekt podwyższający od 1 marca 2017 r. najniższą emeryturę i rentę do 1000 zł miesięcznie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. Obecnie najniższa emerytura wynosi 882 zł 56 gr.
 • Mężczyzna pracuje
  Aż 36% badanych twierdzi, że zapytało swojego przełożonego o podwyżkę, ale jej nie dostało. 27% boi się zapytać, a tylko u 10% ankietowanych zapytanie o podwyżkę zakończyło się sukcesem - wynika z badań portalu Praca.pl.