• Wyż, który lada dzień powstanie nad Skandynawią, pchnie do Polski lodowate powietrze z Arktyki.
 • snieg zima
  Tak wielkiego śniegu nie było w Moskwie od co najmniej pięćdziesięciu lat. W ciągu 24 godzin na terenie aglomeracji spadło 40 centymetrów śniegu. To tyle, ile normalnie spada w ciągu dwóch tygodni. Ostatnie tak duże opady śniegu w Moskwie odnotowano w 1957 roku.
 • Śnieg
  Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi, jedynie krańce południowo-zachodnie i wschodnie kontynentu znajdują się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem niżu przemieszczającego się znad centralnej części kraju nad Białoruś. Pozostajemy w polarnej morskiej masie powietrza.
 • Silny wiatr w Szczecinie
  Dziękuję wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy - napisał w piątek rano na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do przejścia nad Polską orkanu "Fryderyka". Jak dodał, o godz. 8 odbędzie się w tej sprawie narada z szefami straży pożarnej, policji oraz wojewodami.
 • Zima, oblodzona ulica
  Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroźnemu powietrzu. Napływ tego cieplejszego powietrza z zachodu stanie się możliwy z powodu odsunięcia się i osłabnięcia wyżu. To sprawi, że wilgotne i ciepłe masy powietrza wedrą się do centrum kontynentu, przynosząc wzrost temperatury i opady - przewiduje synoptyk TVN Meteo Tomasz Wasilewski.
 • Zima na Saharze
  Na Saharę dotarła zima. W rejonie algierskiego miasta Ain Sefra spadło ponad 30 cm śniegu. W ciągu ostatnich 37 lat takie zjawisko zarejestrowano w tym rejonie jedynie 4 razy. Ci, którzy chcieli zobaczyć to nietypowe zjawisko, musieli się śpieszyć - śnieg, który spadł rano, zaczął topnieć już popołudniu.
 • Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Woda na ulicach miasta Lynn, Massachusetts
  Stany Zjednoczone zmagają się z atakiem zimy. Władze w wielu regionach ostrzegają przed zgubnymi skutkami wychodzenia z domu. W Bostonie i wielu innych miejscach w stanie Massachusetts na ulice wdarła się woda. A jako że mróz trzyma, woda zaczęła zamieniać się w lód.
 • Niagara częściowo zamarznięta
  Minus 50 stopni Celsjusza - tyle wynosiła wczoraj temperatura odczuwalna w północno-wschodniej Montanie. W Aberdeen, w Dakocie Południowej, termometry pokazały rekordowe minus 36 stopni Celsjusza. Zamarzła nawet część wodospadu Niagara. Stany Zjednoczone skuła lodem ostra zima.
 • Zimowa droga
  IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dotyczące południa Polski. Synoptycy zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.