• Jarosław Kaczyński
  Być może będą pewne zmiany dot. miejsca pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na pomniki ofiar katastrofy i L.Kaczyńskiego.
 • Jarosław Kaczyński
  Hołd powstańcom w godzinę "W" przed pomnikiem Gloria Victis na warszawskich Powązkach oddali we wtorek przedstawiciele władz, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. "Lepiej poświęcić swoje życie w imię obrony wartości, które będą żyć, niż żyć dla idei, które umrą" - mówił biskup Józef Guzdek.
 • Jacek Sasin i Jarosław Kaczyński
  Rozpisano konkurs na projekt dwóch pomników: prezydenta Lecha Kaczyńskiego na placu pomiędzy Dowództwem Garnizonu Warszawskiego a Hotelem Europejskim oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej na skwerze ks. Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu - ogłosił Jacek Sasin (PiS).
 • Prezydent Węgier Janos Ader oraz prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas ceremonii oficjalnego powitania na Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim
  "To bardzo dobra inicjatywa, bardzo ją wspieram" - podkreślił prezydent Węgier Janos Ader pytany o inicjatywę budowy pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego Budapeszcie. Polityk złożył taką deklarację na konferencji podczas obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Pomnik Jarosława Kaczyńskiego
  W Krakowie pojawił się naturalnej wielkości pomnik Jarosława Kaczyńskiego wykonany techniką paper mache. To element happeningu, którego celem było zaproszenie na demonstrację "Obalmy Dyktaturę", podaje Gazeta.pl.
 • Obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej z asystą honorową Wojska Polskiego
  "Damy radę! Damy radę! Jarosław! Jarosław!" - skandował tłum przed Pałacem Prezydenckim, kiedy Jarosław Kaczyński ogłaszał, że wkrótce w tym miejscu pojawi się tablica upamiętniająca krzyż sprzed Pałacu. Prezes PiS zapewnił również, że niebawem w Warszawie stanie również pomnik Lecha Kaczyńskiego. To pierwsza miesięcznica katastrofy smoleńskiej po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Widać od razu, że nieoficjalne święto zostało podniesione do oficjalnej państwowej rangi. Na uroczystości można było zauważyć asystę honorową Wojska Polskiego.
 • Jarosław Kaczyński
  W Mińsku Mazowieckim stanęło popiersie byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odsłonił je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który mówił o politycznych zasługach swego brata. Za jedną z nich uznał zmianę sposobu prowadzenia polityki zagranicznej.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezydent Bronisław Komorowski spotyka się dziś z rodzinami ofiar smoleńskich, by porozmawiać o możliwej lokalizacji pomnika smoleńskiego w Warszawie. Jednak Jarosław Kaczyński, choć mógłby być na tym spotkaniu, twierdzi, że zaproszenia nie dostał.
 • Uroczystości upamiętniające katastrofę smoleńską
  Plan budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Łodzi nabrał realnych kształtów. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęła sprzedaż cegiełek.
 • Władysław Bartoszewski
  Niemiecki rząd bardzo poważnie traktuje propozycję Władysława Bartoszewskiego i Polonii, aby ustanowić w Berlinie miejsce pamięci, poświęcone polskim ofiarom nazizmu - powiedział niemiecki wiceminister spraw wewnętrznych Christoph Bergner.