• Elżbieta Rafalska
  Pracownicze Plany Kapitałowe to nowe rozwiązanie prawne, nowy dobrowolny, dobry sposób długoterminowego oszczędzania - powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Wskazała, że trzy czwarte Polaków w żaden sposób nie zabezpiecza się finansowo na przyszłość.
 • Ukraiński paszport
   Już co piąta firma zatrudnia pracowników zza wschodniej granicy. W ciągu najbliższych dwóch lat do pracy nad Wisłą przyjedzie kolejny milion Ukraińców, ale do zarabiania u nas coraz bardziej garną się także Białorusini. To najważniejsze wnioski, jakie płyną ze wspólnego badania firmy Personnel Service, Pracodawców RP i Państwowej Służby Zatrudnienia Ukrainy.
 • kamera w toalecie
  Od 25 maja każdy pracodawca może monitorować m.in. pomieszczenia sanitarne oraz te zajmowane przez związki zawodowe. Wystarczy, że uzasadni to np. ochroną mienia lub bezpieczeństwem pracowników i uniemożliwi rozpoznanie osób na nagraniu.
 • Amazon
  "W firmach zagranicznych najgorsi są polscy przełożeni średniego szczebla. Pod sobą mają osoby z wyższym wykształceniem i chcą im pokazać, ile znaczą" - mówi Piotr Wideryński z CDO24 – firmy świadczącej ochronę prawną w segmencie usług doradczo-prawnych.
 • samolot 2
  Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy PLL LOT podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej, polegającej na skrupulatnym przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa - poinformowała PAP wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Agnieszka Szelągowska.
 • Budynek Sejmu
  Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie PiS przedstawią projekt nowelizacji ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. Zakłada on, że żaden z pracowników samorządowych (nie tylko szefowie komunalnych spółek, ale też osoby zatrudnione bezpośrednio w urzędzie) nie będzie mógł zarabiać więcej od wójta, burmistrza, starosty czy marszałka województwa.
 • unia europejska
  Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli w środę ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych, przy sprzeciwie Polski i Węgier. Wielka Brytania, Litwa, Łotwa i Chorwacja wstrzymały się od głosu.
 • Praca w nocy
  Pracodawcy alarmują, że mają kłopoty z ze znalezieniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. I to prawda, ponieważ w firmach jest dużo wakatów. W końcu ubiegłego roku było ich 118 tys. Można więc było się spodziewać, że przedsiębiorcy wydłużą nam czas pracy, aby zapełnić luki w zatrudnieniu. Tak jednak nie jest.
 • Zestresowana kobieta
  "Gbur będzie odchodził do lamusa, dlatego że na szczęście mamy rynek pracownika – managerowi, któremu wszyscy odchodzą z zespołu, coraz częściej będzie udzielana informacja, żeby zmienił swoje zachowanie. Bo jak nie, to "będzie się rozwijał poza strukturami organizacji", jak to się ładnie mówi w korporacyjnym języku" - o znaczeniu kompetencji miękkich w rozmowie z Dziennik.pl mówi Magdalena Łużniak-Piecha, psycholog biznesu z Uniwersytetu SWPS.
 • Akta śledztwa
  Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym rankiem.