• Frans Timmermans
  Większość państw UE chce, żeby KE dalej prowadziła dialog z Polską ws., by rozwiązać spór o Trybunał Konstytucyjny - mówił po wtorkowej debacie unijnych ministrów wiceszef Komisji Frans Timmermans. Jak podkreślił, ma wrażenie, że Polska jest otwarta na rozmowę.
 • Prezydent Duda
  Prace archeologiczno-ekshumacyjne, które IPN prowadzi na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie, to służba dla Rzeczypospolitej - oświadczył prezydent Andrzej Duda, który w piątek odwiedził miejsce prac specjalistów Instytutu.
 • Miała być praca na rzecz wspólnoty mieszkaniowej, a wyszło niemałe zamieszanie - bo zarząd jednej ze wspólnot w Szczecinie wywiesił ogłoszenie, w którym wypunktował prace do wykonania. Wśród nich znalazły się m.in.: grabienie trawników, mycie stu okien czy czyszczenie zsypów na śmieci. Mieszkańcy nie są zbyt chętni na takie wiosenne porządki. Tymczasem przewodniczący wspólnoty dopowiada - to nie tylko praca na rzecz wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkich sposób na zarobek. Bo za wykonane czynności będzie wynagrodzenie.
 • Prudential
  Symboliczny dla stolicy budynek, który podczas Powstania Warszawskiego bywał ostrzeliwany co osiem minut, miał być luksusowym obiektem jeszcze przed Euro 2012. Tymczasem do dziś straszy swoim wyglądem. Nie ma dachu, a podczas deszczu jest zalewany przez wodę. Urzędy przeprowadzają kontrole, z których jednak nic nie wynika.
 • Cydr
  Senat pracuje nad ustawą umożliwiającą reklamę cydru. Dziś rozpoczęło pierwsze czytanie projektu, przygotowanego przez senatorów PO. Jednak wobec skrajnie różnych opinii resortu zdrowia i gospodarki prace nad nim odłożono w czasie.
 • Stuzłotówki
  Praca w hotelach, czy restauracjach nie należy do najlepszych. Zarobki w tej branży są jedne z najniższych  w Polsce.
 • Philips zwolni tysiące pracowników
  Philips, jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej, zapowiada zwolnienie 4,5 tysiąca pracowników - informuje Polskie Radio. Na całym świecie Philips zatrudnia 116 tysięcy osób.
 • Urzędnicy dostaną podwyżki
  Nowela ustawy o służbie cywilnej może powodować nadużycia przy naborach. W 2013 roku urzędnicy powinni otrzymać podwyżki, bo nie było ich cztery lata.