• Szkoła zawodowa
  Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała w poniedziałek w Jasionce (Podkarpackie), że do marca 2018 r. przygotowane zostaną przepisy, które mają uelastycznić szkoły branżowe. Zaznaczyła, że pracodawca ma być egzaminatorem i ma przygotowywać podstawy programowe.
 • Warszawa
  Dziesiątki tysięcy danych o nieruchomościach, głównie na Mokotowie, pobrał nielegalnie aplikant radcowski podczas praktyki w stołecznym urzędzie - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Franki szwajcarskie CHF
  Getin Noble Bank i Credit Agricole Bank Polska, rozliczając kredyty we frankach szwajcarskich, mogły naruszać umowy zawarte z konsumentami; banki dobrowolnie zobowiązały się do zmiany praktyk zakwestionowanych przez UOKiK - poinformował Urząd we wtorkowym komunikacie.
 • Stażysta
  Koniec z darmowymi praktykami dla absolwentów szkół wyższych. Nowelizacja ustawy, zgłoszona przez posłów Platformy, wprowadza obowiązek płacenia młodym ludziom za naukę w przedsiębiorstwie. Wprowadza jednak kwotę minimalną - 20 procent najniższej krajowej, czyli nie całe 300 złotych miesięcznie.
 • Gromy sypią się na głowę Donalda Tuska. "W naszej opinii jest to wyzysk młodych ludzi! I jasny sygnał dla pracodawców, że tak powinni postępować. Skoro rząd tak robi, to dlaczego nie oni?" - można przeczytać w liście skierowanym do premiera. Co stało się kością niezgody?
 • Próbowałeś już tego?
  Jeśli jedyną pozycja seksualną, którą akceptujesz jest misjonarska, nadal nie zdejmujesz skarpetek po wejściu do łóżka, a kiedy się kochasz za priorytet bierzesz dbałość o ciszę nocną, to chyba nie powinieneś czytać dalej. Serwis ckm.pl opublikował zestaw trendowych i bardzo odważnych praktyk seksualnych, które wprowadzą troszkę świeżości i dodadzą pikanterii każdemu związkowi.
 • Wstęp do bycia rodzicem zastępczym to kilkadziesiąt godzin nauki
  Osoby, które będą chciały zajmować się niepełnosprawnymi dziećmi, odbędą dodatkowe 20-godzinne szkolenie uwzględniające specyfikę opieki nad takimi maluchami.