• praca
  Na polskim rynku pracy od lat prawo jest łamane na masową skalę i kolejne rządy nie podejmują akcji przeciwdziałających bezprawiu.
 • Matka z dzieckiem przy komputerze
  W życiu każdej pracującej mamy, nawet tej najlepiej zorganizowanej i zapobiegliwej, zdarzają się takie sytuacje, których przewidzieć najzwyczajniej się nie da. Niani w ostatniej chwili „coś wypadło”, dziadkowie mieszkają w innym mieście, mąż jest na ważnym szkoleniu, a maluchem ktoś musi się zająć...
 • praca
  Obecny kodeks pracy, liczący sobie ponad 40 lat, jest niedostosowany do współczesnych wyzwań - uważają eksperci. Ich zdaniem w nowym kodeksie powinno ograniczyć się urlopy na żądanie, powinna się tam znaleźć też definicja stanowiska kierowniczego i regulacje dot. godzin nadliczbowych.
 • Były kierownik redakcji publicystyki radiowej Trójki oraz były przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu II i III Polskiego Radia, Jerzy Sosnowski oraz adwokat Jacek Oleszczyk
  23 tys. zł odszkodowania za nieuzasadnione zwolnienie z radiowej "Trójki" przyznał sąd dziennikarzowi Jerzemu Sosnowskiemu, uwzględniając jego pozew. Polskie Radio, według którego doszło do "naruszenia zasady lojalności pracownika wobec pracodawcy", może złożyć apelację.
 • Kobieta zakrywa twarz dłonią
  Tylko co trzeci zatrudniony na umowie-zleceniu lub umowie o dzieło dostaje etat w ciągu trzech lat od podjęcia pracy. Ci, którym się to nie udaje, rzadziej się szkolą i gorzej wykorzystują swój potencjał.
 • Gra w Pokemon Go
  Gra "Pokemon Go" opanowała świat. Ludzie masowo szukają wirtualnych potworów w swej okolicy. Część z nich tak ta zabawa wciągnęła, że polowanie urządzają nawet w godzinach pracy. Oto, czym może się to skończyć.
 • Mateusz Morawiecki
  W III RP nie było chyba rządu, który nie opracowałby swojego pakietu dla przedsiębiorców. Donald Tusk promował „jedno okienko”, a Janusz Palikot skakał po stercie dokumentów zawierających przepisy, które komisja Przyjazne Państwo usunęła z obrotu prawnego.
 • Ojciec
  Urlopy tacierzyńskie, rodzicielskie i ojcowskie, możliwość opieki nad dzieckiem czy ochrona czasu pracy - polskie prawo pracy przewiduje wiele uprawnień dla pracujących ojców. Przed obchodzonym 23 czerwca Dniem Ojca powstało zestawienie takich regulacji.
 • Siedziba Sądu Najwyższego
  Błahe sprawy blokują ważne rozstrzygnięcia w prawie pracy. SN domaga się ograniczenia możliwości składania skarg kasacyjnych w kwestii dotyczącej zatrudnienia.
 • Badania w ciąży
  Każdej kobiecie, z chwilą potwierdzenia stanu ciąży, zlecany jest szereg specjalistycznych badań, umożliwiających kontrolę stanu zdrowia przyszłej mamy i jej maluszka. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoznanie zagrażających ich zdrowiu chorób oraz wdrożenie stosownego leczenia. Wątpliwości mogą pojawić się w momencie, gdy przyszła mama pozostaje w stosunku zatrudnienia, a rzeczone badania można wykonać wyłącznie w godzinach pracy. Ciężarna pracownica zwykle staje wtedy przed dylematem - czy i w jakim zakresie przysługuje jej prawo do zwolnienia z pracy na czas wykonania badań lekarskich oraz czy i w jakim zakresie zachowuje z tego tytułu prawo do wynagrodzenia?