• Czarny protest
  Niewiele nas tak porusza jak aborcja. Są, owszem, inne problemy, które sprawiają, że łapiemy za (polityczną) broń: emigracja, polski węgiel, Unia Europejska ze szczególnym wyszczególnieniem kwestii, czy i z jakiej racji Niemiec chce pluć nam w twarz.
 • E-papieros
  Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy dotyczącej e-papierosów. Stanowi ona, że niepełnoletni nie mogą kupić e-papierosów, nie będzie też ich można używać w miejscach z zakazem palenia. Senat proponował wydłużenie czasu na dostosowanie się do nowych zasad.
 • Kobieta pali e-papierosa
  Chodzi najpewniej o wycofanie się z propozycji wprowadzenia zakazu palenia e-papierosów w miejscach publicznych.
 • Związkowcy z warszawskiego Centrum Onkologii zarzucają ministrowi zdrowia łamanie prawa przy rozpoczęciu procedury podziału Instytutu. Ministerstwo Zdrowia chce ze struktury Centrum Onkologii, odłączyć placówkę w Gliwicach, a następnie utworzyć Śląski Instytut Onkologii. Jutro okaże się czy dojdzie do strajku z tego powodu.
 • Dziecko
  Sześćdziesięcioletnia polska aktorka została matką bliźniaków. Według lekarzy to sztuczne zapłodnienie z użyciem obcej komórki jajowej. Według matki to cud. Aktorka domaga się specjalnej emerytury.
 • Marihuana medyczna
  Czy w Polsce powinna być zalegalizowana medyczna marihuana? Prawnicy, z którymi udało się porozmawiać Polskiemu Radiu, przypominają wyrok Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku. Wskazywał on, że nie ma przeciwwskazań do zmiany przepisów, jeżeli w grę wchodzi dobro pacjenta.
 • Szpital - zdjęcie ilustracyjne
  Pracownicy służby zdrowia rzadko zgłaszają przypadki agresji, jaka ich spotyka ze strony pacjentów. Ale pierwsze tego typu sprawy trafiają już do sądów.
 • Niepewny los hospicjów i domów pomocy
  Czy hospicja, szpitale i domy pomocy będą musiały zostać zamknięte? Wchodzące pierwszego lipca w życie przepisy uczynią z działalności leczniczej działalność gospodarczą. Hospicja obawiają się, że stracą ulgi i dotacje.
 • Będzie nowe rozporządzenie w sprawie recept
  Ministerstwo Zdrowia przygotowuje nowe rozporządzenie dotyczące zasad wypisywania recept na leki refundowane, ma ono zostać zaprezentowane w najbliższych dniach - dowiedziała się PAP w resorcie zdrowia.
 • Tylko NFZ będzie decydował o refundacji leków
  Od przyszłego roku, lekarze nie będą mogli wypisywać recept z zaznaczeniem leków refundowanych - taką decyzję podjęła Naczelna Rada Lekarska. Nowe przepisy uniemożliwią wypisywanie nieuprawnionych recept. O refundacji decydować będzie administracja NFZ.