• Dziecko w depresji
  Eksperci przy resorcie zdrowia pracują nad planem ratunkowym, który może zacząć działać od stycznia 2019 r.
 • Donald Trump przebywa z wizytą w Japonii
  26-letni Devin Patrick Kelley, który w kościele batystów w Sutherland Springs w Teksasie zabił 26 osób, był "obłąkanym osobnikiem i miał dużo problemów przez dłuższy czas" - stwierdził prezydent Donald Trump.
 • Miejsce katastrofy samolotu Airbus A320 niemieckich linii Germanwings
  Andreas Lubitz - pilot, który doprowadził do katastrofy Airbusa linii Germanwings zmagał się w przeszłości z problemami natury psychicznej - podaje niemiecki dziennik "Bild". Informacje gazety potwierdzają niemieccy urzędnicy
 • Koszmar
  Nikt nie lubi koszmarów, zwłaszcza małe dzieci. Tymczasem mogą być one cenną wskazówką i zwiastować problemy ze zdrowiem. Lekarze tłumaczą, kiedy nie wolno bagatelizować złych snów.
 • Problemy ze snem a depresja
  Na problemy ze snem skarży się około 40 proc. dorosłych Polaków. Bezsenność może wpływać nie tylko na pogorszenie jakości życia, ale także na zdrowie psychiczne. Często w parze z tą chorobą idzie depresja, dlatego też podczas diagnozy zaburzenia ważne jest postawienie pytania: jaka jest przyczyna bezsenności?
 • Brak drzemki w dzieciństwie może skutkować problemami psychicznymi w dorosłości
  Wydaje ci się, że brak drzemki u dziecka oznacza tylko kiepskie samopoczucie, marudzenie i po prostu gorszy dzień? Oj, bardzo się mylisz. Gorsze będzie całe życie - dowodzą naukowcy.
 • Rosja znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby samobójstw nastolatków
  Rosja znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby samobójstw nastolatków (15-19 lat), przy czym w Rosji chłopcy 3,5 razy częściej niż dziewczęta kończą w ten sposób życie - wynika z opublikowanych w środę danych UNICEF i resortu zdrowia.