• Jarosław Kaczyński
  Przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cel społeczny żąda b. szef MSZ Radosław Sikorski w pozwie od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej. Strona pozwana wnosi o oddalenie pozwu.
 • Miejsce katastrofy smoleńskiej
  Nie można mówić o "rozdzieleniu wizyt" premiera Donalda Tuska oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku - zeznał były doradca Tuska Wojciech D. w procesie w sprawie organizacji lotu prezydenta.
 • Sąd Okręgowy w Lublinie ma wydać dziś wyrok w procesie, jaki Jarosław Kaczyński wytoczył Januszowi Palikotowi. Prezes PiS oburzył się na słowa, jakie jego polityczny rywal wypowiedział w TVN24.
 • Został skazany wykonawca, a mocodawcy śmieją się w nos. Tak wyrok sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich, który uznał byłego funkcjonariusza ABW Grzegorz S. winnego niedopełnienia obowiązków w czasie zatrzymania Barbary Blidy, komentuje Leszek Miller.
 • Przegląd głośnych procesów polityk kontra polityk
  Pozew, proces, wyrok, apelacja, proces, znów wyrok, znów apelacja. Ostatnie lata obfitują w głośne procesy polityczne. Najwytrwalsi potrafią walczyć o swoje długie lata. Oto przegląd sądowych batalii, w których naprzeciw siebie stawali oponenci z różnych stron sceny politycznej.
 • Kaczmarek ujawnia: Sprawdzano, czy nie mam romansu z Hojarską
  Za czasów PiS sprawdzano, czy nie zamordowałem męża Danuty Hojarskiej, by z nią romansować, a  o moją przyszłość pytano wróżkę - oto, co przed sądem zeznał dziś były szef MSWiA, Janusz Kaczmarek. Jest on świadkiem w procesie między Romanem Giertychem a Jarosławem Kaczyńskim.
 • Jarosław Kaczyński i Janusz Kaczmarek
  Prezes PiS chce ugody z Januszem Kaczmarkiem za "agenta śpiocha". Adwokaci Jarosława Kaczyńskiego wystosowali już do sądu pismo w tej sprawie - dowiaduje się Radio ZET.
 • Jarosław Kaczyński
  0 grudnia zapadnie wyrok w procesie cywilnym, który Jarosław Kaczyński wytoczył "Super Expressowi", m.in. za pytanie, czy "zostanie on zamknięty w psychiatryku". Adwokat gazety wnosi o oddalenie pozwu i mówi o cenzurze.
 • Sąd nie odrzucił pozwu ITI-Kaczyński
  Nie będzie odrzucenia powództwa ITI wobec Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedź o rzekomym przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu stołecznej Legii - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Jarosław Kuźniar będzie świadkiem w procesie?
  Sąd ruszył z procesem mimo, że na sali nie pojawił się ani Jarosław Kaczyński, ani Janusz Palikot. Szef PiS wytoczył Palikotowi sprawę sądową za to, że polityk sugerował, iż Kaczyński był w zmowie z byłym szefem CBA. Palikot miał powiedzieć też o "spreparowaniu afery hazardowej". Na świadka został w związku z tym wezwany znany dziennikarz TVN.