• Mateusz Morawiecki
  Deficyt budżetu w tym roku może być o kilka mld zł niższy od dopuszczonego w tegorocznej ustawie budżetowej w wysokości 59,3 mld zł - powiedział PAP wicepremier minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.
 • Rdestowiec ostrokończysty reynoutria japonica
  Na noc z poniedziałku na wtorek IMGW prognozuje przymrozki. Potem będzie jeszcze zimniej i spadnie śnieg. Kwitnące drzewa mają szanse przetrwać, jeśli temperatura nie spadnie poniżej - 3 st. Celsjusza.
 • Opel astra
  Portal AutomotiveSuppliers podwyższył prognozę eksportu branży motoryzacyjnej z Polski w 2017 roku do 25,5 mld euro z 25 mld euro prognozowanych wcześniej - wynika z raportu portalu.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Mapa Polski
  W środę pogoda będzie zmienna. Początkowo dużo słońca, jednak w drugiej części dnia cały kraj nawiedzą przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść do 8 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą 9 st. w Suwałkach, a 12 st. w Białymstoku i Olsztynie. Najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy południowej Polski: 17-18 st. Ciśnienie powoli spada. Na zachodzie kraju wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. Jak będzie w pozostałe dni?
 • Rosnący wykres
  Ekonomiści JP Morgan podwyższyli prognozę dynamiki polskiego PKB w 2017 r. do 3,4 proc. wobec 3 proc. wcześniej, a w 2018 r. do 3,2 proc. z 3,1 proc. Ich zdaniem w 2017 r. inflacja nie osiągnie celu NBP, a pierwsze podwyżki stóp procentowych nastąpią w połowie 2018 r.
 • Opady śniegu i deszczu
  Piątek Piątek w całym kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wszędzie temperatura będzie dodatnia. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Dolnym śląsku i Ziemi Lubuskiej. 
 • namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • Osoby przy pracy
  Deweloper systemów IT, chirurg medycyny estetycznej, ale też np. kierownik budowy – to oni będą mieli najwięcej ofert pracy. Jeśli prognozy się potwierdzą, to rynek pracy najbardziej skurczy się dla m.in. listonoszy i rolników.