• Zaśnieżona zakopianka
  Wściekły atak zimy nie odpuszcza. Według prognozy IMGW, silny wiatr i opady deszczu - a w górach śniegu - będą nam towarzyszyć przez weekend. Nie ma też co spodziewać się radykalnego ocieplenia.
 • Pogoda
  Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich przez Skandynawię po północno-zachodnią Rosję pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska północna będzie pod wpływem wspomnianego wyżu znad Morza Północnego, a południowa połowa kraju pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Bałkanami i Węgrami. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Mapa Polski
  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Od 7 st. na Suwalszczyźnie do 12 na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa. A jak będzie w Wielkanoc?
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Mapa Polski
  W środę pogoda będzie zmienna. Początkowo dużo słońca, jednak w drugiej części dnia cały kraj nawiedzą przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść do 8 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą 9 st. w Suwałkach, a 12 st. w Białymstoku i Olsztynie. Najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy południowej Polski: 17-18 st. Ciśnienie powoli spada. Na zachodzie kraju wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. Jak będzie w pozostałe dni?
 • Prognoza pogody w TVP Rzeszów
  Cuda w pogodzie się zdarzają, zwłaszcza, jeśli prezentowana jest w TVP. Rzeszowska filia telewizji publicznej przygotowała dla swoich widzów prognozę wprost z miejsca objawienia Matki Boskiej w Borku Starym.
 • Prognoza pogody
  W miejsce zimna stopniowo zacznie napływać ciepło z zachodu kontynentu. Ta przyjemniejsza dla nas cyrkulacja powietrza będzie możliwa dzięki położeniu niżów na północy Europy i wyżu nad Atlantykiem.
 • Ulewny deszcz
  Na ogół pochmurno. Opady deszczu (3-10 mm). Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Pomorzu Gdańskim okresami także deszcz ze śniegiem. Od 4 st. na Suwalszczyźnie do 9 na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, zachodni. W strefie brzegowej porywy ponad 60 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie w południe 983 hPa.
 • Ujemne temperatury
  Słońce i dodatnie temperatury? Czy jednak powrót zimy? Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę.