• Słoneczna pogoda
  Jak informuje IMGW, nad Europą centralną, północną oraz częścią Europy południowej dominuje wieloośrodkowy układ niżowy z frontami atmosferycznymi oraz linią zbieżności nad wschodnimi Niemcami. Europę wschodnią oraz zachodnią obejmuje obszar podwyższonego ciśnienia.
 • Burza
  Mimo, że temperatura wróciła do wiosennych poziomów, to pogoda jeszcze a nam we znaki. Synoptycy z IMGW przewidują przelotne deszcze i burze z gradobiciem.
 • opady śniegu w Polsce
  Potężne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców Moskwy przygotowujących się do majowych obchodów Dnia Zwycięstwa. Dopiero pod koniec kwietnia moskwiczanie odczuli pierwszy powiew wiosennego ciepła, jednak temperatury znów spadły.
 • Poniedziałek z przejaśnieniami na północy Polski, natomiast pochmurno i deszczowo na południu. Później deszcz spadnie także i w północnej części kraju. Cieplej będzie dopiero w czwartek?
 • Deszcz wiosną
  Prawdziwej, słonecznej wiosny jeszcze długo nie zobaczymy. Na razie, choć będzie ciepło, a temperatura maksymalna sięgnie nawet 22 stopni Celsjusza, to wciąż będzie padać deszcz. Pojawią się też burze.
 • Prognoza pogody na majówkę
  Wyjątkowo długa tegoroczna majówka rozpocznie się od mało majowej pogody. Deszcz w większości regionów Polski, do tego temperatura, która tylko gdzieniegdzie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Zobacz wideo!
 • Zaśnieżona zakopianka
  Wściekły atak zimy nie odpuszcza. Według prognozy IMGW, silny wiatr i opady deszczu - a w górach śniegu - będą nam towarzyszyć przez weekend. Nie ma też co spodziewać się radykalnego ocieplenia.
 • Pogoda
  Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich przez Skandynawię po północno-zachodnią Rosję pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska północna będzie pod wpływem wspomnianego wyżu znad Morza Północnego, a południowa połowa kraju pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Bałkanami i Węgrami. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Mapa Polski
  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Od 7 st. na Suwalszczyźnie do 12 na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa. A jak będzie w Wielkanoc?
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.