• Andrzej Seremet
  Premier Donald Tusk był "mocno poirytowany" na spotkaniu w 2012 r. w sprawie Amber Gold, krytycznie wyrażał się o działalności służb, w tym także prokuratury - zeznał Andrzej Seremet przed sejmową komisją śledczą.
 • Andrzej Seremet
  Andrzej Seremet, krakowski sędzia, który 6 lat temu został pierwszym w III RP - i jak dotąd ostatnim - niezależnym od rządu prokuratorem generalnym, przechodzi w stan spoczynku. 4 marca w życie wchodzi przywrócenie unii personalnej między prokuraturą a ministerstwem sprawiedliwości.
 • Andrzej Seremet w Sejmie
  Mamy prawo czuć się zaniepokojeni. Czegoś takiego w Polsce do tej pory nie doświadczyliśmy - tak prokurator generalny Andrzej Seremet komentuje przeprowadzane przez PiS zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, mediach oraz prokuraturze. W wywiadzie przeprowadzonym na odchodnym, zanim minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przejmie jego funkcję i obowiązki, Seremet krytycznie ocenia między innymi pomysł dekomunizowania sądów i prokuratury, stwierdza również wprost, że nie było zamachu w Smoleńsku.
 • Prokurator generalny Andrzej Seremet odpowiada na pytania posłów
  "Katastrofa" - takim słowem minister sprawiedliwości Borys Budka określa aferę z ujawnieniem akt afery podsłuchowej. I nie ma wątpliwości, że prokurator generalny Andrzej Seremet powinien za to przeprosić.
 • Andrzej Seremet
  Zdaniem prokuratora generalnego nie było podstaw do tego, aby szczególnie interesować się spółką Amber Gold, dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Andrzej Seremet
  Przed południem premier Donald Tusk spotka się z prokuratorem generalnym - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Andrzej Seremet będzie tłumaczył się ze sprawozdania z pracy prokuratury. Szef rządu powiedział, że go nie podpisze.
 • Pełnomocnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie przebiera w słowach. W liście do prokuratora generalnego żąda wyjaśnienia przyczyn, które spowodowały opóźnienia w dostarczeniu ponad 300 próbek z wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.
 • Andrzej Seremet, prokurator generalny nie wyklucza, że wobec prokuratorów zostaną wyciągnięte konsekwencje. Poszło o ataki na prokuraturę po wyroku w sprawie nakłaniania do zabójstwa Marka Papały.
 • Prokuratorzy, z którymi rozmawiał reporter, są oburzeni. Prokurator Generalny ma zatrudnić wielokrotnie karanego sędziego, którego przed laty promował Zbigniew Ziobro. Najciekawsze, że sędzia Tomasz Szafrański był karany właśnie przy udziale Andrzeja Seremeta.
 • Andrzej Seremet
  Prokurator generalny Andrzej Seremet uważa, że wskazywanie przez właścicieli pojazdów sprawcy wykroczenia np. uwiecznionego przez fotoradar jest niezgodne z konstytucją. W połowie lutego złożył w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, podważając art. 93 ust. 3 kodeksu wykroczeń. Jeśli prokurator ma rację, utrudni to lub wręcz zablokuje drogę do wystawiania dużej części kar takim służbom jak Główny Inspektorat Transportu Drogowego, straże miejskie i gminne czy policja.