• giełda notowanie
  Eksperci spodziewali się spadku tempa wzrostu PKB. Tymczasem dane GUS pokazały, że gospodarka nie zwalnia. Dlaczego? Po części wynika to do wliczenia przestępczości do liczenia wzrostu gospodarczego. Podstawą jednak okazały się zakupy Polaków.
 • Złoty
  W ubiegłym roku nasza gospodarka rozwijała się szybciej niż pierwotnie szacował Główny Urząd Statystyczny - nie w tempie 1,6 procent, a 1,7 procent. Na ten wynik, według nowych zasad liczenia PKB, złożyły się między innymi dochody z prostytucji. Grubo ponad 650 milionów złotych.
 • Prostytucja, narkotyki i przemyt są wliczane do PKB
  Prostytucja, obrót narkotykami i przemyt pomogą rządowi obniżyć deficyt. Ale nieznacznie. Mniej niż 1 proc. - o tyle wzrośnie PKB dzięki uwzględnieniu w rachunkach narodowych wyników działalności nielegalnej.
 • 16 mld zł - według danych GUS tyle co roku warte są polska prostytucja, przemyt, handel oraz produkcja narkotyków. Urząd kończy prace nad wliczaniem czarnej strefy gospodarki do PKB. Efekty zobaczymy 23 września.
 • złoty złotówki monety bilon pieniądze
  Polski PKB pójdzie w górę - ale tylko na papierze. Wszystko za sprawą nowych zasad liczenia dochodu. GUS będzie bowiem doliczał do dochodu zyski z prostytucji, przemytu czy handlu narkotykami.
 • Prostytucja - zdjęcie ilustracyjne
  Julia Pitera była pytana na antenie Radia ZET o to, w jaki sposób będzie obliczana wartość rynku prostytucji, który zgodnie z zaleceniami Unii ma być wliczany do PKB. "Jeżeli podatek miałby wpływać do gmin, to Płock miałby spore dochody" - odpowiedziała ze śmiechem posłanka PO. 
 • Krzysztof Rybiński
  Wyobraźmy sobie fikcyjną zieloną wyspę o nazwie Deluzja. Jej gospodarka ma tylko dwa sektory: prostytucję i narkotyki. W ciągu dnia prostytutki wydają wszystkie pieniądze na białe ścieżki, a wieczorem sprzedawcy narkotyków idą do agencji towarzyskich i zarobione w ciągu dnia pieniądze wydają na usługi świadczone przez prostytutki.
 • Prostytucja - zdjęcie ilustracyjne
  Czarna gospodarka podniesie polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych. W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.