• Prostytucja, narkotyki i przemyt są wliczane do PKB
  Prostytucja, obrót narkotykami i przemyt pomogą rządowi obniżyć deficyt. Ale nieznacznie. Mniej niż 1 proc. - o tyle wzrośnie PKB dzięki uwzględnieniu w rachunkach narodowych wyników działalności nielegalnej.
 • 16 mld zł - według danych GUS tyle co roku warte są polska prostytucja, przemyt, handel oraz produkcja narkotyków. Urząd kończy prace nad wliczaniem czarnej strefy gospodarki do PKB. Efekty zobaczymy 23 września.
 • Prostytutka
  Wyeliminowanie prostytucji to pobożne życzenia - mówi prof. dr hab. Andrzej Karpiński z Uniwersytetu Warszawskiego w wywiadzie dla "DGP". Historyk opowiada Ewie Ivanovej o prawnych i kulturowych aspektach walki z nierządem w Europie. Analizuje też problem w ujęciu historycznym i religijnym.
 • Prostytutka - zdjęcie ilustracyjne
  Francja domaga się od Estonii ekstradycji Rosjanki, która zorganizowała sieć luksusowych prostytutek. Kobieta zatrudniała około stu dziewcząt, w tym także z Polski. Według francuskiej prasy, w proceder miały też być zamieszane polskie firmy.
 • Dlaczego mężczyźni korzystają z usług prostytutek?
  Znowu poszperałyśmy trochę na forach internetowych dla panów i tym razem prezentujemy zestawienie zaskakujących (a czasami wręcz niedorzecznych) tłumaczeń, które mężczyźni żyjący w stałych związkach wykorzystują, aby usprawiedliwić spotkania z prostytutkami. Miłej lektury!
 • Prostytucja - zdjęcie ilustracyjne
  Czarna gospodarka podniesie polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych. W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.
 • Prostytutka
  Już niedługo w amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni prawdziwe kobiety zostaną zastąpione przez… androidy. Roboty mają świadczyć pełen pakiet usług seksualnych. Ciekawe co na ten pomysł stali bywalcy…
 • Po trudach przygotowywania wizyty Baracka Obamy na szczycie obu Ameryk w Cartagenie, do hotelu sprowadzali prostytutki. Skandal, który wybuchł w szeregach chroniącej prezydenta agencji Sercet Service, owocuje zwolnieniami z pracy.
 • Manifestacja w Tunezji. Przeciwko domom publicznym
  Co najmniej trzy osoby zostały ranne w piątek, kiedy tunezyjskie siły bezpieczeństwa wystrzeliły w powietrze, by rozpędzić setki islamistów domagających się zamknięcia domu publicznego w Tunisie - poinformowali naoczni świadkowie.