• Konstanty Radziwiłł
  Nie ma powodu, aby straszyć pacjentów, że nie dostaną opieki; w służbie zdrowia nie dzieje się dobrze, ale w ostatnich dniach nie pojawiła się żadna sytuacja krytyczna - podkreśla minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zapowiedział, że "prawdopodobnie" w piątek spotka się z rezydentami.
 • Protest lekarzy
  Czy zastanawiacie się, dlaczego PiS tak nerwowo zareagował na protest lekarzy rezydentów? Partia Jarosława Kaczyńskiego zachowuje się jak władze państwa, któremu udało się jako pierwszemu posiąść broń jądrową. I które nie śpią teraz po nocach, bo się boją, że ktoś inny jest bliski zbudowania własnej atomówki. A wtedy skończy się ich hegemonia.
 • Protest lekarzy
  Porozumienie Zawodów Medycznych, największa organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia, przejmuje protest głodowy rezydentów i przekształca w protest głodowy PZM w całym kraju - powiedział w poniedziałek szef komitetu protestacyjnego PZM Tomasz Dybek.
 • prezydent Andrzej Duda
  Protest rezydentów, to nie jest sytuacja, która by wprost wymagała dzisiaj interwencji prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jeżeli taka potrzeba się pojawi, to nie wykluczamy, że będziemy chcieli te problemy podejmować - zaznaczył. Także minister Krzysztof Szczerski zapewniał o gotowości urzędników Kancelarii do wzięcia udziału w negocjacjach.
 • Młody doktor
  Porozumienie Rezydentów OZZL, które od dłuższego czasu domaga się podwyżek, organizuje kolejną akcję mającą nagłośnić ich postulaty – „recepta na dobrą zmianę”. Ministerstwo Zdrowia nie planuje obecnie zmiany ich wynagrodzeń.
 • Członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej i związków lekarzy na konferencji prasowej
  Poważnym problemem wciąż pozostaje pakiet onkologiczny - przestrzega prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz. W radiowej Jedynce odniósł się do kompromisu, który nad ranem osiągnęli minister zdrowia i lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego:
 • Nieczynna przychodnia lekarska "Nasz Doktor" przy ul. Wyspiańskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim
  Pacjentom, którzy nie mogą dostać się od rana do lekarzy, puszczają nerwy. Przed zamkniętą przychodnią w Olsztynie skarżyli się, że nie mogą skorzystać z usług innych lekarzy czy szpitalnych oddziałów ratunkowych - jak radzi minister zdrowia - bo ich karty medyczne potrzebne do wypisania recept są zamknięte w nieczynnej placówce.
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  74 procent lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej podpisało do tej pory nowe kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dokumenty wciąż napływają, a lekarze na ich dostarczanie mają czas do północy, bo wydłużono funkcjonowanie wojewódzkich oddziałów NFZ - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jednocześnie przestrzegł, że ci, którzy umów dziś nie podpiszą, stracą zapisanych do nich pacjentów. Do każdego z nich przypisana jest określona kwota, wypłacana niezależnie od tego, czy osoba korzysta z usług lekarza rodzinnego, czy nie.
 • Lekarze podtrzymali decyzję o proteście
  Lekarze podtrzymali decyzję o proteście przeciwko przewidzianym w zarządzeniu prezesa NFZ karom za niewłaściwe wypisanie recept na leki refundowane - poinformowali na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie.
 • recepta doktor
  Czy pacjenci, którzy dostają recepty z pieczątką "Refundacja do decyzji NFZ" skazani są na 100-procentową odpłatność? Lekarze zaczęli wydawać specjalne zaświadczenia, które pomogą chorym w uzyskaniu z apteki leku z refundowaną zniżką.