• Jak dbać o protezę?
  Kojarzysz zabawne filmy z YouTube, na których starszej osobie wypada z ust proteza? Może nawet oglądając je zaśmiałeś się na głos. Mamy niedobrą wiadomość: istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ty będziesz musiał kiedyś skorzystać ze „sztucznej szczęki”, a jej wypadanie stanie się codziennym utrapieniem. Jest to jeden z kilku podstawowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy protez na całym świecie. Niestety, jest ich więcej. Podpowiadamy, jak je rozwiązać.
 • TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Dziewczynka straciła zęba
  Chwila nieuwagi, pechowa zabawa, niefortunny upadek i… ząb wypada z ust. To, niestety, dość częsta sytuacja. Na szczęście, w wielu przypadkach wybity ząb można uratować. O tym, jak to zrobić, rozmawiamy z lek. stom. Przemysławem Stankowskim, specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz autorem poradnika „Bądź bystry u dentysty”.
 • Proteza w szklance
  W Polsce jest już dostępna metoda rehabilitacji uśmiechu, umożliwiająca rekonstrukcję pełnego uzębienia i przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej w zaledwie 24 godziny. To rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, rozległymi ubytkami, a także dla osób, które noszą niewygodne ruchome protezy.
 • Starsza kobieta i starszy mężczyzna myją zęby
  Myślisz, że w starszym wieku nie warto już dbać o zęby, bo i tak wypadną? Założenie aparatu ortodontycznego ma sens jedynie w młodym wieku, a w przypadku utraty zębów pozostaje tylko proteza? Nic bardziej mylnego! W tym wieku troska o zdrowie jamy ustnej to równie ważny element profilaktyki, jak kontrola ciśnienia, wzroku lub słuchu. Poznaj najczęstsze mity na temat pielęgnacji jamy ustnej u dojrzałych osób, by zrozumieć, że na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno.
 • Wizyta u dentysty
  Wybiłeś sobie ząb? Bez paniki! Jeśli zachowasz zimną krew i będziesz postępować zgodnie z zasadami, ząb z powrotem trafi na swoje miejsce. Magia? Niekoniecznie. Pozwala na to zabieg reimplantacji, stosunkowy prosty, a pozwalający zachować to, co najcenniejsze – naturalny ząb.
 • Proteza w szklance
  40% Polaków powyżej 65 roku życia nie ma zębów. Co 4. osoba nie była u dentysty od 5 lat. Dlatego potrzebny jest rządowy program stomatologicznej opieki senioralnej - apelują dentyści.
 • Badanie nogi
  Nowoczesna sztuczna noga pozwala pacjentowi nie tylko chodzić, ale także... czuć, co dzieje się w stopie. Protezę najnowszej generacji zaprezentowali w Wiedniu austriaccy naukowcy z Uniwersytetu Keplera w Linzu.
 • Mężczyzna
  Dzisiaj piękny uśmiech a za kilka lat proteza? Ten problem dotyka wielu Polaków. Chociaż dentyści przyznają, że pewną rolę odgrywają tutaj również geny, to jednak konieczne jest przestrzeganie kilku zasad, jeśli chce się zachować własne uzębienie do późnego wieku. Sprawdź 7 praktycznych porad, jak zachować zęby na starość.
 • Wisła
  Znaleziona kilka dni temu noga w Wiśle okazała się protezą - podaje TVN Warszawa. "Śledztwo zostanie umorzone" - mówią śledczy. Jak doszło do pomyłki?