• Ucho
  A co, jeśli lekarze mieliby możliwość modyfikowania w bezpieczny sposób protez, które już wszczepili pacjentom? Bez powrotu na stół operacyjny, bez oczekiwania na zabieg, bez dyskomfortu dla pacjenta
 • Badanie w laboratorium
  Sztuczną ślinę, która ma pomagać pacjentom używającym np. protez czy mającym kłopoty z wydzielaniem naturalnej śliny, opatentowali naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firma Nantes Systemy Nanotechnologii.
 • Ból zęba
  Wbrew pozorom braki zębowe nie są naturalną konsekwencją procesu starzenia się. O ile u dziecka utrata zębów mlecznych jest czymś normalnym, to u dorosłego najczęściej winne są nasze zaniedbania, choroby dziąseł oraz urazy – informują stomatolodzy.
 • Jak dbać o protezę?
  Kojarzysz zabawne filmy z YouTube, na których starszej osobie wypada z ust proteza? Może nawet oglądając je zaśmiałeś się na głos. Mamy niedobrą wiadomość: istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ty będziesz musiał kiedyś skorzystać ze „sztucznej szczęki”, a jej wypadanie stanie się codziennym utrapieniem. Jest to jeden z kilku podstawowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy protez na całym świecie. Niestety, jest ich więcej. Podpowiadamy, jak je rozwiązać.
 • TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Dziewczynka straciła zęba
  Chwila nieuwagi, pechowa zabawa, niefortunny upadek i… ząb wypada z ust. To, niestety, dość częsta sytuacja. Na szczęście, w wielu przypadkach wybity ząb można uratować. O tym, jak to zrobić, rozmawiamy z lek. stom. Przemysławem Stankowskim, specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz autorem poradnika „Bądź bystry u dentysty”.
 • Proteza w szklance
  W Polsce jest już dostępna metoda rehabilitacji uśmiechu, umożliwiająca rekonstrukcję pełnego uzębienia i przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej w zaledwie 24 godziny. To rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, rozległymi ubytkami, a także dla osób, które noszą niewygodne ruchome protezy.
 • Starsza kobieta i starszy mężczyzna myją zęby
  Myślisz, że w starszym wieku nie warto już dbać o zęby, bo i tak wypadną? Założenie aparatu ortodontycznego ma sens jedynie w młodym wieku, a w przypadku utraty zębów pozostaje tylko proteza? Nic bardziej mylnego! W tym wieku troska o zdrowie jamy ustnej to równie ważny element profilaktyki, jak kontrola ciśnienia, wzroku lub słuchu. Poznaj najczęstsze mity na temat pielęgnacji jamy ustnej u dojrzałych osób, by zrozumieć, że na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno.
 • Wizyta u dentysty
  Wybiłeś sobie ząb? Bez paniki! Jeśli zachowasz zimną krew i będziesz postępować zgodnie z zasadami, ząb z powrotem trafi na swoje miejsce. Magia? Niekoniecznie. Pozwala na to zabieg reimplantacji, stosunkowy prosty, a pozwalający zachować to, co najcenniejsze – naturalny ząb.
 • Proteza w szklance
  40% Polaków powyżej 65 roku życia nie ma zębów. Co 4. osoba nie była u dentysty od 5 lat. Dlatego potrzebny jest rządowy program stomatologicznej opieki senioralnej - apelują dentyści.