• Zdjęcie z miejsca wypadku wykonane przez strażaków z miejscowości Bodenkirchen
  BMW serii 8 przechodzi ostatnie szlify przed oficjalną premierą w czasie legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Jednak debiut tego sportowego auta zapowiada się w cieniu tragedii – w Bawarii doszło do wypadku jednego z zamaskowanych prototypów.
 • U złodziei pod Rzeszowem znaleziono części prototypu Mercedesa
  Policjanci w jednej z dziupli samochodowych na Podkarpaciu wykryli podzespoły bezcennego prototypu Mercedesa. Zobacz zdjęcia z nalotu na złodziejską szajkę... 
 • MiG-25 Foxbat
  Ciężki myśliwiec przechwytujący z lat 70. minionego wieku, wprawił w zdumienie amerykańskich inżynierów. Maszyna do dziś pozostaje oficjalnie najszybszym myśliwcem przechwytującym świata... Zobacz galerię!
 • Start rakiety Falcon 9
  Prywatna firma SpaceX testuje rakietę wielorazowego użytku, która po wyniesieniu satelity na orbitę, będzie mogła wrócić na Ziemię. Pierwszy test zakończył się jednak klapą
 • Warszawa - prototyp wersja 1
  Dziennik.pl wybrał się na poszukiwania w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Okazuje się, że w 1961 roku, na trzy lata przed rozpoczęciem seryjnej produkcji warszawy sedan powstały cztery prototypy tego nadwozia. Projektantem odpowiedzialnym za modele koncepcyjne był Cezary Nawrot - twórca syreny sport…
 • Ził-E167
  Maszyna, nad którą pracowali konstruktorzy Ziła, miała być rozwiązaniem, które ułatwi transport w trudno dostępnych rejonach Rosji. Wieloletnie próby zakończyły się stworzeniem udanej konstrukcji, która mimo to, nigdy nie doczekała się produkcji seryjnej.
 • Messerschmitt P.1111
  Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz galerię!
 • F-16
  Polskie F-16 łatwo uziemić, bo kody niezbędne do ich działania zmieniane są automatycznie za granicą. Dlatego tempa nabrała budowa przez Polskę specjalnego systemu urządzeń i algorytmów.
 • SsangYong e-XIV
  SsangYong zapatrzył się w… GM. Przynajmniej jeśli chodzi o napęd. Samochód, którym koreańska marka rusza na podbój Paryża ma napęd podobny do tego, który kryje w sobie chevrolet volt i opel ampera...
 • Dron wyposażony w broń maszynową
  Wideo przygotowane przez pewnego Rosjanina prezentuje możliwości drona przyszłości. Zdalnie sterowany kwadrokopter wyposażony w broń maszynową, niszczy znacznie większe od niego obiekty. Zobacz!