• Wymiana dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na wpisy? Koniec z tym
  W dowodzie rejestracyjnym przewidziano sześć miejsc na pieczątki potwierdzające obowiązkowy przegląd techniczny. Dziś po ich wypełnieniu trzeba wymienić dokument na nowy. Jednak już niebawem kierowcy będą mieli ten problem z głowy - Ministerstwo Infrastruktury już pracuje nad zmianami w prawie.
 • Prawo jazdy
  System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) nie działa poprawnie, dwa ministerstwa nie przyłożyły się do pracy, termin jego udostępnienia opóźnił się o dwa lata, koszty wzrosły o 42 mln zł, a po jego uruchomieniu jesienią 2017 r. przy rejestracji pojazdów wystąpiły liczne utrudnienia – punktuje rządowy projekt Najwyższa Izba Kontroli.
 • Badanie techniczne auta
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o ruchu drogowym, zakładającą przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji pojazdów. A to oznacza zmianę zasad przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Od 30 października trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie.
 • Będzie trudniej o badanie techniczne auta
  Rząd zaostrza i zmienia zasady przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Od 30 października trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie. W ocenie pomysłodawców nic też nie da wyprawa do innej stacji diagnostycznej.