• kaszel
  Objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) wykazuje co dziesiąty Polak po czterdziestce, jednak aż 80 proc. chorych nie zdaje sobie z niej sprawy – powiedział w czwartek na śniadaniu prasowym w Warszawie dr. hab. Piotr Boros z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc.
 • kaszel
  Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) najpóźniej za kilkanaście lat będzie trzecią przyczyna zgonów, po chorobach serca i nowotworach. To będzie ogromne wyzwanie ekonomiczne – mówili we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • RTG płuc
  Choć przewlekła obturacyjna choroba płuc, znana jako POChP, jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród pacjentów na całym świecie, w Polsce wiedza na jej temat wciąż jest stosunkowo słabo rozpowszechniona. Przyjmuje się, że z objawami POChP może zmagać się ponad 2 miliony Polaków, a tylko pół miliona jest pod kontrolą lekarza.
 • Kaszel
  Człowiekowi choremu na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) często brakuje powietrza, z tego powodu wiele osób myli objawy tego schorzenia z dolegliwościami podeszłego wieku – powiedział PAP pulmonolog prof. Adam Antczak.
 • RTG płuc
  W Polsce na przewlekłe choroby płuc cierpi ponad 6 mln osób, a rocznie umiera z ich powodu ok. 40 tys. osób. Liczby te będą stale rosły ze względu na zanieczyszczenie powietrza i nałóg palenia – mówili eksperci podczas debaty, którą zorganizowano w siedzibie PAP.
 • RTG płuc i stetoskop
  Choroby płuc są jednymi z największych wyzwań zdrowotnych, co roku powodują zgon 37 tys. Polaków - przyznali eksperci podczas śniadania prasowego „Choroby płuc – tykająca bomba”, które odbyło się w Warszawie.
 • Mężczyzna kaszle
  Kaszel, wykrztuszanie, duszność - to mogą być objawy Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc - zwracają uwagę eksperci w obchodzonym dziś, 18 listopada, światowym dniu tego schorzenia. W Polsce na POChP cierpi ponad 2 miliny osób. Specjaliści szacują, że tylko 20 procent chorych jest zdiagnozowanych i się leczy.
 • Kaszel
  Co dziesiąta osoba powyżej 40. roku życia cierpi na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc. Lekarze szacują, że ponad 2 miliony Polaków może być chorych. Jednak aż 80 procent z nich pozostaje niezdiagnozowanych.
 • Lekarz ocenia RTG płuc
  Każdego roku umiera z ich powodu około 37 tysięcy Polaków. Mowa o czterech ciężkich chorobach płuc: raku płuca, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), astmie i samoistnym włóknieniu płuc.
 • Kobieta ma problemy z oddychaniem
  Mamy epidemię chorób układu oddechowego - alarmują specjaliści. Astma, alergia, przewlekła obturacyjna choroba płuc to coraz częstsze choroby, szczególnie mieszkańców dużych miast.