• Grypa
  W październiku odnotowano ponad 458 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. To o ponad 92 tys. więcej niż rok wcześniej o tej samej porze.
 • Napój z octem jabłkowym zwalcza gorączkę
  Czujesz się kiepsko i rozkłada cię przeziębienie? A może to grypa? Zanim sięgniesz po lekarstwa z apteki, wypij domowy syrop wspomagający działanie układu immunologicznego.
 • Kobieta chora na grypę
  Grypa to najczęściej występująca wirusowa choroba zakaźna na świecie. W ciągu dwóch pierwszych tygodni 2017 roku na grypę zachorowało w Polsce ponad 160 tys. osób. Od 23 do 31 stycznia zarejestrowano ponad 360 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Każdego dnia do lekarzy zgłasza się ponad 30 tys. pacjentów.
 • Dziecko oczyszcza nos
  Zima to bez wątpienia czas obniżonej odporności. Ograniczona ilość docierających do nas promieni słonecznych, mróz i częste zmiany temperatur – w takich warunkach wiele dzieci dość szybko „łapie” przeziębienia. Jednak nie każda choroba naszej pociechy wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza. Jak zatem odróżnić zwykły katar od nieco poważniejszej dolegliwości?
 • Termometr rtęciowy
  Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" termometry do mierzenia temperatury. Pani Gadżet pokazała też urządzenie, które nie tylko mierzy gorączkę, lecz także przypomina o podaniu leku.
 • Mężczyzna chory na grypę
  Atakuje nagle, często towarzyszy jej wysoka gorączką, silne bóle mięśni i głowy oraz ogólne osłabienie. Mowa o grypie. Sezon na nią właśnie trwa. Lekarze apelują, by tej choroby nie bagatelizować, bo źle leczona może doprowadzić do wielu powikłań.
 • Papież Franciszek
  Z powodu niewysokiej gorączki papież Franciszek odwołał wieczorną wizytę w rzymskim seminarium duchownym. Wiadomość podała najpierw diecezja Rzymu, a potem potwierdził Watykan.
 • Weź grypę na gorąco
  Kiedy tylko zaobserwujesz u siebie pierwsze objawy grypy, od razu działaj. Twoja szybka reakcja może zatrzymać rozwój choroby lub sprawić, że jej przebieg będzie łagodniejszy.
 • Czy rzeczywiście mężczyzna gorzej znosi choroby niż kobieta?
  Wiele kobiet potwierdzi, że chory mężczyzna jest gorszy niż dziecko - marudzi, non stop zwraca na siebie uwagę i domaga się opieki. Naukowcy dowodzą, że takie zachowanie panów nie ma nic wspólnego z ich przewrażliwieniem na punkcie zdrowia. Według nich są mocne medyczne dowody na to, że faceci rzeczywiście podczas choroby cierpią bardziej niż kobiety.
 • Objawy chłoniaka nie są spektakularne. Swędzenie całego ciała, zmęczenie, nocne poty, osłabienie, kaszel... Żaden z nich nie jest ani szczególnie dolegliwy, ani nie wygląda groźnie. Ale zestawienie pewnych okoliczności powinno nas zaniepokoić. Kiedy zmęczenie, uporczywe duszności i osłabienie mogą świadczyć o chłoniaku? Zobacz film!