• Między 16 a 22 lutego odnotowano w Polsce ponad 269 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, trzy osoby zmarły – wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Chora kobieta
  Szczyt zachorowań na grypę przed nami. Niestety, Polacy nadal bagatelizują tę chorobę uważając, że to tylko cięższe przeziębienie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podają jednak, że w Europie aż 40 tysięcy przedwczesnych śmierci może być związanych z grypą.
 • Chore dziecko
  Zbyt pochopne podanie dziecku antybiotyku może sprawić, że bakterie, które nie są przyczyną infekcji dróg oddechowych, nabiorą oporności. Zanim więc sięgniemy po lek, warto sprawdzić, czy ból gardła, katar i gorączka są objawami infekcji bakteryjnej, która rzeczywiście wymaga antybiotykoterapii. Jak to zrobić?
 • Chłopiec ma katar
  - Chodzi o to, żeby to chore dziecko nie zarażało innych dzieci - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Łukasz Durajski, pediatra. Jak reagować przy pierwszych objawach przeziębienia?
 • Wirusy
  Chociaż jest ciepło i słonecznie, coraz więcej osób choruje. Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Oświaty Zdrowotnej profesor Adam Antczak wyjaśnia, że to naturalne o tej porze roku.
 • Uwaga na choroby zakaźne przenoszone podczas pocałunku
  Luty to najbardziej romantyczny miesiąc w roku, jednak mimo walentynkowej atmosfery czułości, lepiej ograniczyć pocałunki. Powód? Lekarze ostrzegają, że połowa lutego jest sezonem chorób zakaźnych, grypy sezonowej, mononukleozy i przeziębień.