• W tym budynku płk. Przybył próbował popełnić samobójstwo
  Wobec niestwierdzenia, by ktokolwiek wpłynął na postrzelenie się wojskowego prokuratora płk. Mikołaja Przybyła, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w piątek śledztwo w tej sprawie.
 • Budynek Prokuratury Wojskowej w Poznaniu
   Prokurator wojskowy Mikołaj Przybył nie będzie mógł odejść w stan spoczynku i otrzymać wysoką prokuratorską emeryturę. Nie zgodziła się na to Krajowa Rada Prokuratorów - dowiaduje się Radio ZET.
 • Edmund Klich dla "Faktu" o podsłuchach w sprawie katastrofy smoleńskiej
  Nagonka, atak, zemsta - tak pułkownik Edmund Klich komentuje ujawnienie w mediach nagrań jego rozmów w sprawie katastrofy smoleńskiej. W gorzkiej rozmowie z "Faktem" pyta retorycznie: Czy ja mam sobie strzelić w łeb, jak pułkownik Przybył?
 • Polskie wojsko może stracić setki milionów złotych
  Na aferach korupcyjnych i nieudanych inwestycjach,  polskie wojsko swoje straty może liczyć w setkach milionów złotych. Chodzi m.in. o przetargi na zakup sprzętu, ekwipunku i umundurowania, budowę i remont obiektów wojskowych, a także zakupu zintegrowanego systemu walki dla korwety "Gawron". Wszystko potwierdził naczelnik wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej tamtejszej WPO płk Jakub Mytych.
 • Donald Tusk
  Wyciąganie wniosków personalnych po poniedziałkowej próbie samobójczej prok. Mikołaja Przybyła byłoby przedwczesne - oświadczył Donald Tusk. Premier wrócił z urlopu, żeby odnieść się do poniedziałkowych wydarzeń na konferencji prasowej płk Przybyła.
 • Będzie posiedzenie komisji obrony? Niesiołowski: Robię gest
  Stefan Niesiołowski zwoła jednak posiedzenie sejmowej komisji obrony w sprawie prokuratora Przybyła? Polityk tłumaczy, że o tym zdecyduje prezydium sejmowej grupy. Tłumaczy, że boi się, że PiS zamierza urządzić awanturę.
 • Stefan Niesiołowski
  Politycy klubu Solidarna Polska uderzają w  Stefana Niesiołowskiego. Ziobryści chcą go odwołać z funkcji szefa sejmowej komisji obrony narodowej za to, że nie zwołał posiedzenia komisji po dramatycznych wydarzeniach na konferencji prokuratury w Poznaniu. Pułkownik Mikołaj Przybył postrzelił się w przerwie konferencji.
 • Śledztwo ws. postrzału przejmie prokuratura w Warszawie
  Warszawska prokuratura zajmie się sprawą postrzelenia się pułkownika Mikołaja Przybyła. Sprawę przekaże jej organ poznański, a postępowanie będą prowadzić prokuratorzy wojskowi. O dalszych krokach śledztwa, decydować będzie już Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
 • Broń płk Przybyła była prywatna
  Prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył postrzelił się z broni prywatnej, na którą miał pozwolenie. Nie wolno mu jednak było wnieść pistoletu tam, gdzie spotkał się z dziennikarzami.
 • Niesiołowski o prokuratorze: W jakimś stopniu niezrównoważony
  Stefan Niesiołowski ostro mówi o prokuratorze Przybyłe. Jego zdaniem sytuacja nie jest normalna, a pułkownik "jest w jakimś stopniu niezrównoważony". Uważa też, że nie powinno być komisji śledczej w tej sprawie.