• Depresja
  Według danych policji, w ubiegłym roku samobójstwa popełniło ponad 5 tys. osób, Polska pod tym względem zajmuje niechlubne trzecie miejsce w UE. Jak podkreślają eksperci, tym tragediom można jednak skutecznie zapobiegać, a istotną rolę mają do odegrania media.
 • Mężczyzna próbuje połączyć puzzle
  W mediach aż roi się od sposobów na znalezienie motywacji. Czytając artykuły, słuchając motywujących wystąpień coachów oraz trenerów powtarzających „Dasz radę!” zapominamy, że najłatwiejsze sposoby mamy na wyciągniecie ręki. Wystarczy się dobrze zastanowić i rozejrzeć wokół siebie, aby motywacja sama przyszła. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.
 • Młody chłopak ma problem
  Dlaczego młodzież targa się na własne życie i jak mogą im pomóc dorośli? Opowiadali o tym psychiatra Katarzyna Szaulińska i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" Łukasz Ługowski.
 • Rozmowa w łóżku
  Dla większości z nas depresja jest jak worek, do którego wrzucamy problemy, zmartwienia lub smutek. Depresja to dzisiaj modne słowo. Można pomyśleć, że wszyscy cierpimy na depresję. Należy mieć jednak świadomość, że depresja to poważna choroba psychiczna, której skutki może odczuwać też nasze ciało. Typowym dla depresji jest m.in. stan zmniejszenia aktywności seksualnej, a nawet całkowity brak pożądania.
 • Koszmar
  - Jeżeli śnił się komuś koszmar, to bardzo dobrze - powiedział dr Zenon Waldemar Dudek, psychiatra. Dlaczego?
 • Mężczyzna w łóżku
  Wielu pacjentów mających problemy ze snem przyjmuje leki nasenne bez potrzeby lub niewłaściwego rodzaju, co tylko pogarsza ich sytuację – mówiła na konferencji dr Ewa Bałkowiec-Iskra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Mężczyzna planuje popełnić samobójstwo
  ZUS podał, że Polacy wzięli 9,5 mln dni wolnych z powodu problemów psychicznych. - Polska przekroczyła średnią europejską, jeśli chodzi o liczbę samobójstw - powiedział psychoterapeuta Robert Rutkowski.
 • Kobieta ma problem
  Różnego rodzaju zaburzenia psychiczne odczuwa każdego roku około 7,5 mln Polaków – poinformował na seminarium „Innowacje w psychiatrii” w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży prof. Filip Rybakowski.
 • Depresja
  Stymulatory nerwu błędnego wszczepili dwojgu pierwszym pacjentom lekarze w Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym (GCM) w Katowicach. U obojga zaobserwowano poprawę. Planowane są kolejne zabiegi.
 • Mężczyzna ziewa
  Jak odróżnić jesienną chandrę od depresji? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" dr Maja Polikowska-Herman, psychiatra, Instytut AMICI. Dietetyczka Justyna Mizera powiedziała natomiast, czym wzbogacić swoją codzienną dietę, by mieć więcej energii. Jakie rady treningowe na jesień i zimę miała Joanna Brzezińska?