• Alergie mogą dokuczyć osobom uczulonym szczególnie latem, nie tylko ze względu na duże stężenie pyłków roślin. W wakacje częściej podróżujemy, jesteśmy więc także bardziej narażeni na „niespodzianki” w naszym pożywieniu i otoczeniu.
  • Alergia na pyłki
    Czym jest alergia? - To reakcja na bodziec, który jest dobrze tolerowany przez innych, którzy nie mają uczuleń - powiedział goszczący w studiu "Dzień Dobry TVN" dr Piotr Dąbrowiecki. Od którego roku życia można wykonać testy na alergię u dziecka? Mama trzech synów Joanna Segner wyjaśniła, jakie objawy miał jej syn.
  • Alergia na pyłki
    Za oknem piękna pogoda – słońce, delikatny wiatr, zieleniące się drzewa i kwitnące kwiaty. Nic tylko wyjść z domu i cieszyć się pięknem natury. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na beztroskie wiosenne spacery. Dla niektórych wiosna to najbardziej uciążliwa pora roku. Alergicy, bo o nich mowa, kiedy tylko zaczyna robić się cieplej, doświadczają wielu nieprzyjemnych dolegliwości.
  • Zapalenie spojówek może być objawem alergii
    Z roku na rok w Polsce przybywa alergików. Uczuleniowcami jest już prawie 40 proc. społeczeństwa. Najwięcej pacjentów cierpi na alergię oczu. Przed nimi najtrudniejszy okres – wiosna, kiedy dolegliwości się nasilają. Dlatego już teraz zacznij działać, by wyprzedzić nieprzyjemne objawy.