• Trzustka
  Możemy mówić o postępie w leczeniu raka trzustki, choć nie jest on taki, jak byśmy oczekiwali - przyznali eksperci. Przypomnieli, że w Polsce w ramach programu lekowego wprowadzany jest do użycia nowy lek.
 • Trzustka
  Bóle pleców i brzucha, brak apetytu, mdłości, biegunka czy spadek masy ciała - oto niektóre z objawów raka trzustki. Nowotwór jest często mylony z innymi chorobami układu pokarmowego, przez co w większości przypadków wykrywa się go późno. Co zrobić, aby ustrzec się choroby? Regularne badania oraz zdrowy tryb życia – oto najważniejsze elementy profilaktyki nowotworu.
 • Kobietę boli ząb
  Rak trzustki to jeden z najbardziej agresywnych i tajemniczych typów nowotworu, z którym walkę przegrali m.in. Steve Jobs i Patrick Swayze. Do czarnej listy ryzyka obok m.in. palenia papierosów oraz mutacji genetycznych dołącza słaba higiena jamy ustnej – alarmują amerykańscy naukowcy.
 • Trzustka
  Ośrodek diagnostyki i leczenia chorób trzustki otwarto w piątek w Katowicach w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Opiekę medyczną znajdą tam m.in. chorzy na wyjątkowo trudnego do leczenia raka trzustki.
 • Lekarstwo
  Komisja ekonomiczna resortu zdrowia negatywnie odniosła się do refundacji nowego leku na raka trzustki, minister nie podjął jednak jeszcze decyzji w tej sprawie – wynika z informacji przekazanej PAP przez rzeczniczkę prasową ministra zdrowia Milenę Kruszewską.
 • Trzustka
  Każda terapia, która przedłuża życie chorych na raka trzustki choćby o kilka miesięcy, jest bardzo oczekiwana przez lekarzy i pacjentów - oceniają onkolodzy. Jak zaznaczają, postęp w leczeniu tego groźnego nowotworu jest bowiem wciąż bardzo powolny.
 • Czy chora trzustka boli?
  Nowotwór trzustki zbiera tragiczne żniwo nie tylko wśród osób starszych. Dlatego każdy z nas powinien wiedzieć, jakie są jego pierwsze objawy i kiedy sytuacja mocno się zaognia.
 • Władimir Putin
  Gdzie jest Władimir Putin, zastanawiają się rosyjscy dziennikarze. Od tygodnia prezydent Rosji nie był widziany publicznie. Jego rzecznik twierdzi, że gospodarz Kremla ma się dobrze i zaprzecza pogłoskom o chorobie swojego szefa.
 • Beata Tyszkiewicz
  Beata Tyszkiewicz po latach przerwała milczenie i postanowiła opowiedzieć o swojej walce z ciężką chorobą. Okazuje się bowiem, że aktorka cierpiała na raka trzustki.
 • Andrzej Urbański
  Były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i były prezes TVP przechodzi ostatnio trudne chwile. „Zaczęło się od tętniaka, a skończyło na raku” – wyznaje Andrzej Urbański w rozmowie z „Super Expressem”.