• Mariusz Błaszczak
  Cieszę się, że szef MON Mariusz Błaszczak podpisał porozumienie, które wynegocjowaliśmy, bo to jest dobre porozumienie - powiedział w środę b. minister obrony Antoni Macierewicz, komentując podpisanie przez Polskę i USA umowy na dostawę systemu przeciwrakietowego Patriot.
 • Antoni Macierewicz
  Pierwsze zestawy obrony powietrznej Patriot mogą zostać dostarczone w 2020 r. – wcześniej niż zakłada memorandum z lipca – powiedział w poniedziałek szef MON Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że dostosowanie do wymaganego przez Polskę nowego systemu zarządzania polem walki ma się odbyć bez dodatkowych kosztów.
 • Czołg T-72 na poligonie
  Rozmieszczenie w Europie Wschodniej czterech batalionów NATO może nie wystarczyć do odstraszenia Rosji, dlatego Sojusz powinien rozważyć wzmocnienie obrony regionu między innymi rakietami Patriot - stwierdził w rozmowie z "Financial Times" dowódca sił obrony Estonii gen. Riho Terras.
 • Rakietowy system antybalistyczny Patriot
  System Patriot stanowi podstawę obrony przeciwlotniczej oraz przeciwrakietowej 13 państw świata, które łącznie rozlokowały ponad 220 baterii. Wykorzystuje go pięciu członków NATO (USA, Grecja, Niemcy, Hiszpania, Holandia) oraz Izrael, Arabia Saudyjska, kraje Zatoki Perskiej, Japonia i Tajwan. Czym jest Patriot i do czego jest zdolny? Odpowiadamy...
 • Tomasz Siemoniak
  "Polska życzy sobie obecności żołnierzy amerykańskich" - powiedział w Sochaczewie wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak. Minister obrony odwiedził wojskowych, którzy przyjechali do naszego kraju z wyrzutniami rakiet Patriot.