• Geny
  Pionierskie badania, prowadzone przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, pozwoliły wskazać gen odpowiedzialny za tworzenie skórnych blizn pourazowych. To odkrycie może m.in. pomóc w leczeniu blizn i niegojących się ran.
 • Papież doznał obrażeń twarzy
  Papież Franciszek odwiedza Kolumbię. To tam podczas przejazdu ulicami Cartageny doszło do wypadku. Głowa Kościoła podczas gwałtownego hamowania straciła równowagę i uderzyła głową o metalową rurkę.
 • Policja. Radiowóz
  W nocy z niedzieli na poniedziałek policja w Płońsku otrzymała informację o 9-letnim dziecku z raną ciętą szyi - poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego policji w Płońsku mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska. Policja poszukiwała sprawcy, znajomego rodziny dziecka.
 • Aloes
  Aloes zawiera ponad 200 składników aktywnych, pomaga na problemy jelitowe, oparzenia i przyspiesza leczenie ran. W jaki sposób stosować go wewnętrznie i zewnętrznie?
 • Groźne obieranie i krojenie
  Gotowanie jest przyjemne, o ile nie kończy się wypadkiem wymagającym interwencji lekarza. Aby zapobiec przykrym niespodziankom eksperci sprawdzili, przy jakich warzywach trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Zobacz.
 • Otarcia na stopach
  Pęcherze oraz otarcia to zmora wielu kobiet. Są one często ceną za noszenie nowych, pięknych szpilek. Pojawiają się nagle i w różnych miejscach na stopie. Nie musimy być jednak na nie skazane. Znamy sposoby na pozbycie się tych wrogów!
 • Ugryzienia kota mogą być bardzo niebezpieczne
  Niektóre badania naukowe mogą zaskakiwać. Tym razem naukowcy sprawdzili, co grozi ludziom pogryzionym przez koty. Miłośnicy tych futrzaków na pewno nie będą zadowoleni...
 • Dlaczego rana boli?
  To nie zapalenie po zranieniu powoduje ból, tak jak dotychczas uważano, ale bakterie gronkowca złocistego, które oddziałują bezpośrednio na nerwy! Poza tym, według najnowszych amerykańskich badań Children’s Hospital w Bostonie w USA, nasze neurony czuciowe mają tendencję do osłabiania odpowiedzi odpornościowej, co sprawia, że infekcja jest jeszcze bardziej zjadliwa.
 • Policja
  Małopolska policja bada sprawę zgonu uczestnika sylwestrowej zabawy w powiecie wielickim. 40-letni mężczyzna zmarł od rany w brzuch. Zatrzymano czterech uczestników imprezy. Według policji, mimo tego tragicznego zdarzenia, sylwester w Małopolsce był spokojny.
 • Polski rewelacyjny opatrunek przyda się w szpitalach
  Projekt wrocławskich naukowców dotyczący opracowania specjalnego rodzaju lnu o właściwościach medycznych został nominowany do nagrody Prix Galien. W ramach projektu powstały między innymi opatrunki lniane na ciężko gojące się rany.