• Aloes
  Aloes zawiera ponad 200 składników aktywnych, pomaga na problemy jelitowe, oparzenia i przyspiesza leczenie ran. W jaki sposób stosować go wewnętrznie i zewnętrznie?
 • Groźne obieranie i krojenie
  Gotowanie jest przyjemne, o ile nie kończy się wypadkiem wymagającym interwencji lekarza. Aby zapobiec przykrym niespodziankom eksperci sprawdzili, przy jakich warzywach trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Zobacz.
 • Otarcia na stopach
  Pęcherze oraz otarcia to zmora wielu kobiet. Są one często ceną za noszenie nowych, pięknych szpilek. Pojawiają się nagle i w różnych miejscach na stopie. Nie musimy być jednak na nie skazane. Znamy sposoby na pozbycie się tych wrogów!
 • Ugryzienia kota mogą być bardzo niebezpieczne
  Niektóre badania naukowe mogą zaskakiwać. Tym razem naukowcy sprawdzili, co grozi ludziom pogryzionym przez koty. Miłośnicy tych futrzaków na pewno nie będą zadowoleni...
 • Dlaczego rana boli?
  To nie zapalenie po zranieniu powoduje ból, tak jak dotychczas uważano, ale bakterie gronkowca złocistego, które oddziałują bezpośrednio na nerwy! Poza tym, według najnowszych amerykańskich badań Children’s Hospital w Bostonie w USA, nasze neurony czuciowe mają tendencję do osłabiania odpowiedzi odpornościowej, co sprawia, że infekcja jest jeszcze bardziej zjadliwa.
 • Policja
  Małopolska policja bada sprawę zgonu uczestnika sylwestrowej zabawy w powiecie wielickim. 40-letni mężczyzna zmarł od rany w brzuch. Zatrzymano czterech uczestników imprezy. Według policji, mimo tego tragicznego zdarzenia, sylwester w Małopolsce był spokojny.
 • Polski rewelacyjny opatrunek przyda się w szpitalach
  Projekt wrocławskich naukowców dotyczący opracowania specjalnego rodzaju lnu o właściwościach medycznych został nominowany do nagrody Prix Galien. W ramach projektu powstały między innymi opatrunki lniane na ciężko gojące się rany.
 • Kamizelka kuloodporna
  Inżynierowie z Lubawy opracowali kamizelki kuloodporne wyposażone w nowatorski system umożliwiający ich szybkie zdjęcie oraz w specjalne szelki, które pozwolą na ewakuację rannych. Wynalazek ten został nagrodzony Defenderem na tegorocznych targach zbrojeniowych.
 • Rewolucyjny klips
  Autor tego przyrządu jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem wyniesionym ze służby w Afganistanie. Jego wiedza pozwoliła skonstruować rewolucyjny mechanizm służący do tamowania krwi ranionych na polu walki żołnierzy.
 • Łóżka sterowane pilotem, skarpety wspomagające proces gojenia stopy - to niektóre z rozwiązań, jakie zostaną zaprezentowane na targach Rehabilitacja
  Urządzenie do leczenia światłem, łóżka sterowane pilotem, skarpety wspomagające proces gojenia stopy - to niektóre z rozwiązań, jakie zostaną zaprezentowane na 19. Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego Rehabilitacja, które rozpoczęły się w czwartek w Łodzi.