• Antoni Macierewicz
  Albo zadbamy o spójność raportów polskiego i rosyjskiego dot. katastrofy smoleńskiej, o jednolity przekaz, który nie sprzyja budowaniu mitów, albo sami sobie ukręcimy bicz - mówi w nagraniu zaprezentowanym w czwartek przez podkomisję smoleńską ówczesny szef MSWiA Jerzy Miller.
 • Anodina powinna sprostować raport? Ekspert ocenia nowe dowody
  Szefowa MAK Tatiana Anodina powinna sprostować swój raport na temat katastrofy smoleńskiej - stwierdził w Radiu ZET ekspert prawa międzynarodowego, prof. Marek Żylicz. Tymczasem MAK, po tajemniczych ruchach na stronie internetowej, odmawia komentarza do zmienionych wersji stenogramów.
 • Wraz samolotu TU-154
  Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) nie otrzymał oficjalnego raportu strony polskiej o jej wersji katastrofy pod Smoleńskiem, toteż nie może go komentować - powiedział w piątek oficjalny przedstawiciel MAK Oleg Jermołow.
 • Różne ustalenia komisji Millera i MAK
  Nie można mówić o bezpośrednim nacisku dowódcy Sił Powietrznych na pilotów - stwierdza w swoim raporcie polska komisja badająca katastrofę smoleńską. To przeciwieństwo ustaleń MAK, które akcentowały presję psychiczną na załogę; w raporcie MAK nie było też mowy o błędach Rosjan.
 • Zdaniem prof. Kuźniara Tatiana Anodina sabotuje politykę zagraniczną Kremla
  Tak doradca prezydenta ds. międzynarodowych prof. Roman Kuźniar skomentował działania MAK. Zaznaczył jednak, że celem sabotażu nie były władze Polski lecz… Rosji.
 • Konferencja polskich prokuratorów
  Zdaniem posła PiS władze w Moskwie chcą wykazać, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za katastrofę pod Smoleńskiem, a winę ponoszą Polacy. I to Rosjanie tę wojnę wygrywają – twierdzi Ryszard Czarnecki.
 • MAK usunie informację o alkoholu we krwi gen. Błasika ze swojej strony
  Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) usunął ze swej oficjalnej strony internetowej dokumentację z sekcji zwłok dowódcy Sił Powietrznych RP Andrzeja Błasika - poinformował w piątek przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
 • "Rosyjska konferencja to manipulowanie opinią publiczną"
  Eksperci z polskiej komisji nie dostali zaproszenia na dzisiejszą wideokonferencję z Moskwy. Według naszych specjalistów Rosjanie nie zapoznali się z kompletem dokumentów MAK, a dzisiejsze spotkanie to "manipulowanie opinią publiczną", które ma pomniejszyć rolę rosyjskich kontrolerów.
 • Himalaje hipokryzji według Anny Fotygi
  Na czym polega szczyt hipokryzji? - pyta na łamach "Naszego Dziennika" była szefowa MSZ Anna Fotyga. I odpowiada: leżeć plackiem przed Rosją i jeszcze popiskiwać, że to z winy PiS.
 • Wicepremier Rosji: Rozumiem, jak trudno było przyjąć raport MAK
  Siergiej Iwanow zapewnia, że rozumie, "złożone uczucia polskiego społeczeństwa po katastrofie". Rosyjski wicepremier dodaje, że rozumie też "jak ciężko było przyjąć wnioski niezależnego MAK". I broni kontrolerów ze Smoleńska.